Büyüksehir Avrupa`yi Agilayacak...

Avrupa Atletizm Federasyonu`nun en prestijli yarislarindan biri olan Avrupa Sampiyon Kulüpler Kupasi Kros Sampiyonasi Istanbul Büyüksehir Belediyesi Spor Kulübü`nün ev sahipliginde 4 Subat 2007 tarihinde Istanbul`da yapilacak.

İtalya ve Sırbistan-Karadağ temsilcilerinin yanı sıra ülkemiz adına da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü`nün başvurusunu değerlendiren Avrupa Atletizm Federasyonu Konseyi bu talebe olumlu cevap vererek şampiyonanın İstanbul`da Belediyespor`un ev sahipliğinde yapılacağını bildirdi.
Yaklaşık 50`ye yakın ülkeden 60`ın üzerinde takımın katılacağı Gençler ve Büyükler (Bay-Bayan) kategorisindeki yarışlara 500 sporcunun katılması bekleniyor.
Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Kulüp Başkanımız Göksel Gümüşdağ, "Avrupa Atletizm Federasyonu konseyi başvurumuzu kabul ederek organizasyonu İstanbul`a vermiştir. Amatör branşlarda bir çok ilke imza atan ve Milli takımların belkemiğini oluşturan kulübümüz, gerek Türk Atletizm`i gerekse ülkemizin tanıtımına katkı sağlayacak Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Şampiyonası`nı en iyi şekilde yaparak bu işin de üstesinden gelecektir" diye konuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz