Büyükşehir, Avcı ile nikah tazeledi?

İki sezondur Turkcell Süper Lig`de mücadele veren İstanbul Büyükşehir Belediyespor, 3 yılıdır takımın başında olan teknik direktör Abdullah Avcı ile 1 yıllık sözleşme yeniledi.

Kulübün Langa tesislerinde düzenlenen ve başkanımız Göksel Gümüşdağ`ın da katıldığı imza töreninde Abdullah Avcı kendisini 1 yıl daha Büyükşehir Belediyespor`a bağlayan sözleşmeye imza attı. Avcı yeni sezonda futbol A takımının yanı sıra akademik ve genç takımın da baş sorumlusu olacak.
Büyükşehir Belediyespor ile 3. sezonu tamamlayıp 4. sezona başlamanın diğer kulüpler adına iyi bir model oluşturduğunu ifade eden Avcı, şöyle konuştu: "Zaman zaman sıkıntılı ve dibe vurduğumuz dönemler oldu ama başkanımız son derece bu işin arkasında dik durarak bize olan inancını ve güvenini gösterdi. Bunun karşılığında da 3 sene İstanbul Büyükşehir Belediyepor`u değerlendirdiğinizde, ilk yıl Süper Lige çıkıp buradaki ilk yılımızda ligi 12., ikinci senede 9. sırada tamamladık. Kamuoyunda, oynadığımız futbolla taktir toplayan bir takım olduk. Her yıl üstüne bir şeyler inşa eden bir takımız. Bunu yapmaya devam edeceğiz. Bir çocuk aldık başkanla beraber onu büyütmeye çalışıyoruz. Bu da ailenin büyükleriyle beraber olur. istikrarlı bir şekilde gitmeye çalışıyoruz."
Başkan ve yönetim kurulunun kendisine gösterdiği ilgi ve istikrara teşekkür eden Avcı, ``Bir takım teklifler olmasına rağmen, burası yuvamız burada daha iyi şeyler yapacağımızı düşünerek yolumuza devam ediyoruz`` dedi.
"REKOR KIRAN BİR KULÜBÜN BAŞKANI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM"
Kulüp Başkanımız Göksel Gümüşdağ ise, 3 sezondur aynı teknik adamla devam ederek Türkiye`de bir rekorun sahibi olduklarını, bunun da kendisine gurur verdiğini ifade etti.
"3 yıldır hocamızla sürdürdüğümüz kader birlikteliğimizle İstanbul Büyükşehir Belediyespor`un farkını ortaya koyduğumuzu düşünüyorum" diyen Gümüşdağ, "Sadece bir sezonda ligde 27 hocanın görev yaptığını düşündüğümüzde, 3 sezondur aynı hocayla devam etmemizin Türk futbolu için önemli bir örnek ve model olduğunu düşünüyorum. 102 haftadır Turkcell Süper Lig`de herhalde bu konuda tek kulübüz. Abdullah Avcı`dan sonra sanıyorum bir de Bülent Uygun hoca var" şeklinde konuştu.
Hem yarışmacı hem yetiştirici kulüp olduklarını, planlarını her zaman uzun vadeli yaptıklarını, istikrarın başarıyı getireceğine inandıklarını anlatan Gümüşdağ, Türkiye`de istikrarı ortaya koyan İstanbul Büyükşehir Belediyespor örneğinin çoğalmasını istediğini kaydetti.
"HİÇBİR ŞEKİLDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ`NDEN YARDIM ALMIYORUZ"
Gümüşdağ, İstanbul Büyükşehir Belediyespor`un, Büyükşehir Belediyesi`den yardım almadığını bildirdi. Bu konuda zaman zaman spor kamuoyunda konuşmalar olduğunu ifade eden Gümüşdağ, ``Sadece TFF`den aldığımız performans primi, iddia gelirleri, sponsorluk gelirleriyle 15-15,5 milyon TL civarında bir gelirimiz var. Bununla da bu takımı taşımaktayız. Bunu da özellikle belirtmek istiyorum" diye konuştu.
Başkan Gümüşdağ, yeni sezonda bir aksilik olmazsa maçlarını yine Atatürk Olimpiyat Stadı`nda yapacaklarını da ifade etti.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz