"Bütün gücümüzü ortaya koyacağız"

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren İstanbul BBSK Erkek Voleybol A Takımımızda, Baş Antrenörümüz Hakan Özkan ve tecrübeli oyuncumuz Özkan Hayırlı açıklamalarda bulundu.

İstanbul BBSK Erkek Voleybol A Takımımız yeni sezon hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor.

Çalışmalarına antrenman ve hazırlık maçlarıyla devam eden turuncu lacivertli ekimizde hedef lige galibiyet serisiyle başlamak.

Hazırlıklarını tam kadro olarak Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde gerçekleştiren voleybol takımızda Baş Antrenör Hakan Özkan ve tecrübeli takım kaptanımız Özkan Hayırlı çalışmalar ve yeni sezon ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Geride bıraktığımız sezonu iyi tamamlayamadıklarını belirten Baş Antrenör Hakan Özkan; “Geçen sene iyi başladığımız sezonda ikinci yarıda düşüş yaşadık. Bu nedenle de Play-off’a iyi bir pozisyonda giremedik ve Galatasaray ile eşleştik. Galatasaray’ın geçtiğimiz sezon performansı çok iyiydi. Hem Avrupa’da hem de Türkiye’de final oynadı. Bizim için zorlu bir eşleşme oldu ve son dörtte yer alamadık.” ifadelerini kullandı.

Özkan, yeni sezon için genç bir kadro kurduklarına vurgu yaparak; “Bu sene geçen sezondan kalan oyuncularımızın üzerine birkaç transfer ve alt yapıdan takviye yaptık. Aramıza katılan Batuhan Avcı ve Cansın Enaboifo gibi genç oyuncularımız var. Geçtiğimiz sezon gibi yerli oyunculardan oluşan bir kadromuz kurduk. Bütün gücümüzü ortaya koyacağız. Öncelik hedefimiz Play-off’lara kalmak.” şeklinde konuştu.

Yeni sezonun daha zorlu geçeceğini belirten Hakan Özkan; “3-4 takım çok ciddi yatırım yaptı. Biz de bu takımların yanında yer bulmaya çalışacağız. Genç bir takımız, geliştirmemiz gereken yönlerimiz var. Özellikle oyun içerisindeki blok defansımızı geliştirmemiz gerekiyor. Her gün bir üst seviyeye çıkmaya çalışıyoruz. Genç oyunculardan kurulu bir takımız ve oynadıkça gelişecek bir takımız. Birkaç sene içinde daha üst seviyelere ulaşacağımız düşünüyorum. Biz burada kulübümüzün yanı sıra ülke sporuna da katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Voleybol sporuna genç ve yeni isimleri kazandırmak istiyoruz.” dedi.

Turuncu lacivertli ekimizin tecrübeli kaptanı Özkan Hayırlı da, sakatlıklar ve takım uyumu gibi sorunlar nedeniyle geçen sezonu istedikleri yerde bitiremediklerini ancak yeni sezona iyi başlangıç yapmak istediklerini söyledi.

Özkan Hayırlı; “Yeni sezon için hazırlıklarımız devam ediyor. Takıma katılan genç arkadaşlarımız var. Ligin ilk maçına kadar hazır duruma gelip sezonu iyi bir pozisyonda bitirmek istiyoruz. Geçtiğimiz sezon ligde birbirine denk çok takım vardı. Ancak bu sezon birkaç takımın kadro yapılanması anlamında öne çıkacağını düşünüyorum. Çok zor bir lig bizi bekliyor. Ligi iyi başlayıp bir avantaj yakalamak istiyoruz. Umarım bu avantajla başlayıp sonuna kadar götürürüz.” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz