Büşra Katipoğlun'dan altın madalya

Bakü'de yapılan 4. İSLAM Oyunlarında mücadele eden Judocularımızdan Büşra Katipoğlu altı, Nazlıcan Özerler ve Sinan Sandal ise bronz madalya kazandı.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de start alan 4. İslam Dayanışma Oyunları'nın ilk gününde Judo'da tatamiye çıkan sporcularımız bir altın, ve iki bronz madalya ile açılış yaptı. Kürsüye çıkan judoculara madalyalarını Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Uluslararası Judo Federasyonu Başkanı (IJF) Marius L.Vizer verdi. Tatamideki final bölümündeki karşılaşmaları Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile teşkilat üst düzey yetkilileri de izledi.

Haydar Aliyev Arena Salonu'nda gerçekleşen müsabakaların ilk gününde Dilara Lokmanhekim çeyrek finalde Özbek D.Keldiyonova'ya altın skorda yenildi ve repesaja kaldı. Gabonlu rakibini ipponla geçen Lokmanhekim üçüncülük için Cezayirli M.Moussa ile yaptığı mücadeleyi altın skorda kaybetti ve kürsüden uzak kaldı.


57 kg'da Nazlıcan Özerler ilk turu bay geçip çeyrek finalde Özbek A.Allanazarova ile yaptığı müsabakayı altın skorda rakibine ceza verdirerek kazandı. Cezayirli R.Tartek ile yarı final için kapışan Özerler uzatmada puan verdi ve üçüncülük müsabakasını Kırgız K.Beldiagina ile yaptığı müsabakayı altın skorda rakibine ihtar verdirerek bronz madalyaya uzandı.


63 kg'da Büşra Katipoğlu ise direk yarı finalde Cezairli A.Belkacdi ile başlayan madalya yolculuğunda finalde Azerbaycanlı Khanım Hüseyinova ile karşılaşan Katipoğlu rakibine üst üste ihtarlar verdirdi ve altın madalyaya uzandı.

 
66 kg'da Sinan Sandal da ilk turu maç yapmadan geçip Kamerumlu E.D.Nama ile yaptığı yarı final maçını kazanan Sandal Cezayirli H.Zardani ile yaptığı final müsabakasını kaybetti ve üçüncülük için S.Arabistanlı E.Majrashi ile karşılaşmayı ipponla kazanarak bronzu kaptı. 

Oyunların ikinci gününde 81 kg'da İlker Güldüren, 90 kg'da Batuhan Efemgil, 100 kg'da Ali Erdoğan, +100 kg'da Feyyaz Yazıcı, 70 kg'da Şükran Bakacak, 78 kg'da Çağrı Güzelsoy, +78 kg'da Kayra Sayit madalya için ter dökecek.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz