Bora Wang Akdeniz Oyunları 2'si.

Mersin'de devam eden Akdeniz Oyunları'nda mücadele veren Milli sporcumuz Bora Wang finalde Mısırlı rakibi Omar Assar'a 4-0 yenilerek ülkemize Erkekler Masa Tenisi branşındaki ilk gümüş madalyasını kazandırdı.

 Yenişehir Fuar Alanı A Salonu'nda yapılan ve sporcumuz Ahmet Li'nin bronz madalya alarak erkekler dalında perdeyi açtığı mücadelelerde bir diğer Milli sporcumuz Bora Wang da önemli bir başarıya imza atarak Akdeniz Oyunları 2.'si oldu.

E Grubu'nda mücadele eden sporcumuz Lübnanlı Avo Moumjoghlian ve İtalyan Niagol Stoyanov'u aynı skorlarla 4-0 yenerek lider olarak 2. Gruba yükseldi.  Bu grupta Sırp Zsolt Pete'yi 4-2, Mısırlı Omar Assar ve Yunan Eleftherios Makras'ı ise 4-0 mağlup ederek ikinci grubu da lider tamamladı ve çeyrek finale çıktı. Sporcumuz çeyrek finalde Fransız S. Gauzy'yi 4-2, yarı finalde de İspanyol Z. Cheng'i 4-1 yenerek finale yükseldi.

Final maçında ise grupta 4-0 mağlup ettiği Mısırlı rakibi Omar Assar ile karşı karşıya gelen Milli Masa Tenisçimiz, rakibine 4-0 mağlup olarak gümüş madalyada kaldı. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz