Beytullah Eroğlu, üniversite öğrencileriyle buluştu.

Dünya Şampiyonu sporcumuz Beytullah Eroğlu, Süleyman Demirel Üniversitesi’nde düzenlenen konferansta öğrencilerle hayat hikayesini paylaştı.

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) ve Isparta Gençlik ve Spor Müdürlüğü iş birliğiyle başlatılan "Engelimi Değil, Yeteneğimi Gör, Bir Kulvar da Bana Ayır" projesi devam ediyor.

16-25 yaş arası bedensel engelli gençlerin kişisel gelişimini sağlamak ve topluma kazandırılmaları planlanan proje kapsamında paralimpik yüzücümüz Beytullah Eroğlu, Isparta'da üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Beytullah, bir diğer paralimpik milli yüzücü Sümeyye Boyacı ile birlikte katıldığı konferansta katılımcılara başarı hikayesini anlattı.

Başlangıçta 7 yıl boyunca can simidiyle yüzdüğünü belirten Beytullah Eroğlu; “Çok çalışarak 2011'de Avrupa Şampiyonu oldum. 2016'da ülke olarak zor bir dönemden geçtik. Bir şey beni ne kadar zorlarsa ben de onu o kadar çok isterim. Benim de öyle bir huyum vardır. Dünya bizi o kadar çok zorlamıştı ki, beni 2017'de dünya şampiyonu yaptılar. Yenilmedik ve yenilmeyeceğimizi göstermek için hep daha çok çalıştım." dedi.

Milli sporcular ayrıca Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu'nu ve Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı’yı da ziyaret etti.

Öte yandan Süleyman Demirel Üniversitesi ve Isparta Gençlik ve Spor Müdürlüğü yürütücülüğünde, Polonya, Portekiz, Romanya ile İspanya'dan kuruluşların yer aldığı “Engelimi Değil, Yeteneğimi Gör; Bir Kulvar da Bana Ayır” projesi son 1 yılda 60 engellinin yüzme sporu ile buluşmasını sağladı.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz