Beytullah Eroğlu İstanbul BB'de

Türk Amatör Sporu'nun lokomtifi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, Olimpiyat hedefiyle yapılanmasını sürdürmekte olduğu Bedensel Engelli Yüzme Branşı'nda, Avrupa Şampiyonu Beytullah Eroğlu'nu kadrosuna kattı.

 Atina'da (2004) Güreş'te Olimpiyat 2.'si olarak büyük bir başarıya imza atan sporcumuz Şeref Eroğlu'nun yeğeni olan ve onu örnek alarak spor yaşamına yön veren yeni transferimiz Beytullah Eroğlu, birçok zorluğu aşarak 38 kez Ay-Yıldızlı mayoyu giyip büyük başarılara imza attı.

Ayaklarıyla yazdığı yazı nedeniyle basının gündemine gelen ve Milli Takım Antrenörü Osman Çullu'nun dikkatini çekerek birçok başarıya imza atacak olduğu uzun bir yolculuğa başlayan Beytullah Eroğlu, 2012 Londra Paralimpik Oyunları'na katılarak önemli bir başarıya imza attı ve Oyunları 7. sırada tamamladı.

Lise son sınıf bilgisayar öğrencisi olarak öğretim hayatıma devam etmekte olan ve Kahramanmaraşspor'dan bünyemize katılan Beytullah Eroğlu, 'Büyük hedeflerim içerisinde Beden Eğitimi Spor Yöneticiliği (Besyo) okumak var. Hayatım boyunca ülkeme faydalı olmak için çalışacağım. Bu zamana kadar 67 Türkiye Şampiyonluğu, 7 Uluslar arası şampiyonluk, 8 Uluslararası ikincilik, 2 Uluslararası üçüncülük, 2 Dünya 6.'lığı ve Avrupa Şampiyonluğunun yanı sıra Avrupa 2.'ligi kazandım ve ülkem adına 38 kez Milli Mayoyu giymenin onurunu yaşıyorum. Bundan sonra İstanbul Büyükşehir Ailesinin bir neferi olarak, yeni başarılara imza atarak Ay-Yıldızlı bayrağımızı göndere çektirip, İstiklal Marşımızı okutmak için vargücümle çalışacağım' dedi.

2001 yılında başladığı Bedensel Engelli Yüzme Branşı'nda 2005 yılında ilk Türkiye Şampiyonluğu'nu yaşayan Eroğlu'nun birçok ilke imza attığı önemli başarılarından bazıları şöyle:

2010 Yılında Dünya Şampiyonası'nda final yüzme başarısı ve 6.'lık

2011 Yılında Almanya'da Avrupa Şampiyonası'nda ilk kez final yüzen ve Şampiyon olarak tarihi bir başarıya imza atan ilk sporcu.

2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda ilk kez final yüzen ve Olimpiyat 7'si olan ilk sporcu. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz