Beytullah Eroğlu coşkuyla karşılandı.

İskoçya'da yapılan Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası'nda sırt üstünde Dünya 3.'sü olarak ülkemize bu alandaki ilk madalyasını kazandırarak tarihe geçen Milli sporcumuz Beytullah Eroğlu yurda dönüşünde çiçeklerle karşılandı.

 Glasgow'da67 ülkeden 571 sporcunun katılımıylayapılan şampiyonada engel tanımayan sporcumuz Beytullah Eroğlu,40.27'lik derecesiyle 50 Metre Sırt Üstünde Dünya 3.'sü olup tarihi bir başarıya imza atmış, 50 Metre kelebekte ise 30.00'lık derecesiyle Dünya 4.'sü olarak madalyayı kıl payı kaçırmıştı.

Yurda dönüşünde Sabiha Gökçen Hava alanında coşkuyla karşılanan Milli sporcumuz Beytullah Eroğlu, 'Ülkemize Dünya Şampiyonası'nda ilk madalyayı kazandırmış olmanın onurunu yaşıyorum. Daha önce Hollanda'da bir ilke imza atıp Avrupa 2.'si olmuştum. Şimdi Dünya 3.'sü oldum. Artık hedefim Olimpiyatlarda ülkemize Bedensel Engelli Yüzme dalındaki ilk madalyasını kazandırmak istiyorum. Bu zorlu yolda bize desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Kadir Topbaş'a ve Kulüp Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı'ya çok teşekkür ediyorum.' diye konuştu. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz