Best Balıkesir-İstanbul BB:81-88

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nin 34. haftasında Best Balıkesir'e konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz karşılaşmayı ikinci yarıdaki etkili savunmasıyla 81-88 kazandı.

 Balıkesir Kurtdereli Spor Salonu'nda oynanan maçta  Basketbol takımımız müsabakaya Sezgin, Recep, Umutcan, Marko ve Soner beşiyle başladı. Müsabaka her iki takımın da yüzdeli hücum temposuyla hızlı başlarken ilk beş dakikalık bölüm 13 - 13 eşitlikle geçildi. Savunmaların çok etkili olmadığı bu periyotta takımımızın skor yükünü Soner üstlendi. Çember altını iyi kullanan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz rakibinin yüzdeli dış şutlarına engel olamadı ve periyodu 29 - 25 geride kapattı.

2. periyotta da her iki takım savunmada direnç gösteremedi. Hücumda kenardan gelen Cihan'ın çember altındaki etkili oyununa Recep'in penetreleri de eklenince takımımız sayı bulmakta zorlanmadı. Ancak aynı başarıyı savunmada gösteremeyip Best Balıkesir'in yüzdeli dış atışlarına engel olamamamız devreyi 49 - 45 geride kapatmamıza neden oldu.

3. periyoda hem hücum hem de savunma anlamında etkili başlayan taraf İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz oldu. Savunma da koyduğu dirençle rakibine kolay sayı şansı vermeyen takımımız hücumda iyi organize olarak hem içerden hem dışarıdan sayılar buldu. Soner'in pota altındaki etkili oyunu çember altındaki üstünlüğü tamamen elimize geçirmemizi sağladı. Umutcan'ın hem içerden hem dışarıdan bulduğu sayılara Sezgin'in 3 sayılık basketleri de eklendi ve takımımız periyodu 63 - 65 önde bitirdi. 
Turuncu-lacivertli ekibimiz ortaya koyduğu savunma sertliğini son periyotta da sürdürdü. Bu periyotta Sezgin'in etkili oyunuyla farkı 10 sayıya kadar çıkarmamıza rağmen bitime 01:00 dakika kala Best Balıkesir farkı 1 sayıya indirdi. Bitime 00:50 saniye kala Sezgin attığı 3 sayılık basketle takımımızı tekrar 4 sayı öne geçirdi. Bu dakikadan sonra yapılan taktik faullerde hata yapmayan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz karşılaşmayı 81 - 88 kazandı. 4 oyuncunun çift hanelere ulaştığı takımızda Sezgin Eriş 22 sayı - 5 asist - 4 ribaunt ile maçın en skorer ismi olurken Soner Şahin 18 sayı - 5 ribaunt - 2 top çalma 3 blok, Umutcan Özyıldırım 16 sayı - 7 ribaunt - 4 asist, Marko Kolaric 10 sayı - 8 ribaunt ile öne çıkan diğer isimler oldu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz