Belediyespor Dörtlü Finalde

Ev sahipligini yaptigimiz Avrupa Judo Sampiyon Kulüpler Kupasi D Grubu Yari Final Müsabakalari sonunda Judo takimimiz grup finalinde Rusya?nin Gladiator takimini 8-6 maglup ederek adini Gürcistan?da yapilacak olan finallere yazdirmayi basardi.

Ahmet Cömert Spor Salonu'nda yapılan Yarı Final müsabakalarında ilk olarak İtalya'nın C. Roma takımıyla karşılaşan Judo Takımımız rakibini 7-0 ve 6-1 biten maçlar sonunda 13-1 (119-10), mağlup ederek saf dışı bıraktı ve Fransa'nın ACCB Judo takımıyla grup finali oynamak için karşı karşıya geldi. Fransız ekibini de 3-3 ve 6-1 biten maçlar sonunda 9-4 (75-29) mağlup ederek grup finali oynamaya hak kazandı.
Grup finalinde Avusturya'nın İnsbruck takımını 11-1, Hollanda'nın Kenamju takımını da 7-6 mağlup eden Rusya'nın Gladiator takımıyla karşılaşan Judo takımımız, kıran kırana geçen maçlar sonunda rakibini 4-3 ve 4-3 (59-47) olmak üzere 8-6 mağlup etmeyi başarıp adını dörtlü finale yazdırmayı başardı.
İlk etabı başarıyla geçen Turuncu-Lacivertli ekibimizde hedef Ekim ayında Gürcistan'da yapılacak Dörtlü final maçları sonunda Avrupa Kulüpler Kupası Şampiyonluğu.

Antrenörlüğünü Haldun Efemgil'in yaptığı Judo Takımımız yarı final grup müsabakalarında mücadele eden sporcularımız şöyle: Donbay Bazarbek, Hüseyin Özkan, sezer Huysuz, Mehman Azizov, Valentyn Grekov, Giorgi Gugava, Evgen Sotnikov, Abidin Toprak, Elnur Mahmadli, Vitaly Bubon ve Musa Natsuev.


Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz