Belediyespor`da Avci Dönemi

Yeni sezona Süper Lig hedefiyle hazirlanan Belediyespor`da teknik direktörlüge Abdullah Avci, yardimci antrenörlüge Arif Erdem, kaleci antrenörlügüne ise Mahir Günok getirildi.

Malta Köşkü`nde düzenlenen ve kulüp başkanımız Göksel Gümüşdağ, Başkan vekilimiz Harun Karaca`nın yanı sıra yönetim kurulu üyelerimizin de hazır bulunduğu törende Abdullah Avcı, Arif Erdem ve Mahir Günok`la 2`şer yıllık sözleşme imzalandı. 17 Yaş Altı Genç Milli takımda büyük başarılara imza atan Avcı`nın yardımcı antrenörlüğünü her konuda anlaşma sağlanan Galatasaray`ın eski milli futbolcusu Arif Erdem, kaleci antrenörlüğünü de Mahir Günok yapacak. Hedefleri olan ve bunun için gerekli bilgi birikim ve vizyona sahip genç ve dinamik bir teknik ekibi takımın başına getirdiklerine dikkat çeken kulüp başkanımız Göksel Gümüşdağ, "Bugün benim için çok önemli bir gün. Hedefleri olan bir kişi olarak başkanlığını yaptığım Belediyespor`un da bundan sonra hedefleri büyük olacak. Bunun için de Süper Lig mücadelesi vereceğimiz bu sezonda başarıya ulaşmak için gerekli her türlü özveriyi gerek ben gerekse yönetim kurulum gösterecek" diye konuştu. "Teknik direktörümüz Sn. Abdullah Avcı`yı hepiniz yakinen tanıyorsunuz. Gerek Galatasaray alt yapısında gerekse 17 Yaş Altı milli takımda Avrupa ve Dünya`da büyük başarılara imza atarak Türk futbolunun geleceğini oluşturan bir nesil ortaya çıkardı. Daha önce Federasyonda Ümit Milli takımlar sorumlusu olarak da beraber çalıştığım Sn Avcı`yla tekrar bir arada olmak benim için büyük gurur" diyen Gümüşdağ, "Yine yardımcı antrenörümüz Sn. Arif Erdem de sizlerin yakinen tanıdığı bir isim. Gerek Galatasaray gerekse milli forma altında Türk sporuna büyük hizmet vermiş ve Türk futbolunda iz bırakmış bir arkadaşımız. Şimdi onu Antrenör olarak Türk futboluna yeniden kazandırmanın ve onunla bir arada çalışacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Yine kaleci Antrenörümüz ise Sn. Mahir Günok da bu ekibin bir parçası olacak" şeklinde konuştu. Genç başkan sözlerini hedefimiz bu genç ve tecrübeli ekiple birlikte UEFA Kriterlerine uygun tek ikinci lig kulübü olan Belediyespor`u Süper Lig`e taşımak diyerek sözlerini tamamladı.

AVCI:HEDEFLERİ OLAN BİR KULÜBE GELDİM
17 Yaş Altı Genç Milli takımda büyük başarılara imza atan teknik direktör Abdullah Avcı, kendisine Süper Lig takımlarından da teklif gelmesine rağmen, gerek tesis, gerek yönetim, gerekse kurumsallaşma açısından başarılı bir kulüp olması nedeniyle Belediyespor`u seçtiğini belirterek, "Hedefimiz koşan mücadele eden ve yılmayan bir takım kurmak. Ve sonucunda da başarıyı yakalamak. Bize güvenip burada olmamızı sağlayan Sn. başkan Gümüşdağ`a teşekkür ediyorum" diye konuştu.

ERDEM: BİR YERDEN BAŞLAMAK GEREK
Türk sporuna futbolcu olarak büyük hizmetler veren Arif Erdem ise "Antrenörlük hayatına bir yerlerden başlamam gerekiyordu.Gerek Abdullah Avcı, gerekse başkanımız Göksel bey daha önceden tanıdığım isimler. Belediyespor gibi kurumsallaşmış ve hedefleri olan bir kulüpte görev almak ve bu ekibin içinde olmak benim için büyük bir gurur. Hedefleri olan bir kulüp, hedefleri olan bir başkan ve hedefleri olan bir teknik ekiple bizi güvenenleri mahçup etmeyeceğimize inanıyorum" dedi.Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz