Belediyeler mücadelesi İstanbul'un:58-52

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde sahasında İzmir Büyükşehir Belediyespor'u konuk eden İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz karşılaşmadan galip ayrılarak Cebeci'deki galibiyet serisini sürdürdü.

Basketbol İkinci Lig'de oynadığı 7 maçta henüz galibiyetle tanışmamış rakibi karşında favori olarak çıktığı mücadelede İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz 58-52 galip ayrılarak herhangi bir sürpriz sonuca fırsat tanımadı. Turuncu Lacivertli ekibimiz maça Erden Kartal Anıl İbrahim ve Dane beşiyle başladı. Maça hücum anlamında tutuk başlayan ekibimiz sezon boyunca iyi yaptığı savunmasından ödün vermedi. Maçın ilk 2 dakikasında her iki takımda skor üretemedi. İlk basketi İbrahim'le bulan taraf ekibimiz oldu. Mücadelenin ilk beş dakikalık bölümü 4-3 ekibimizin üstünlüğüyle geçildi. Daha sonra Dane ve Erden'in Hücumda devreye girmesiyle ilk periyodu İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz 14-8 önde kapattı. 2. periyotta da dengeler bozulmadı rakip takımın farkı 2 sayılara kadar indirdi. İbrahim'in attığı 3 sayılık basketle rahatlayan ekibimiz soyunma odasına 28-22 galip gitti.
Turuncu-lacivertli ekibimiz üçüncü periyotta hücumda sıkıntılar yaşayınca skor üretmekte zorlandı, bunun yanında savunma direncini de kaybedince bu periyod 36-36 beraberlikle tamamlandı.  Son periyodun ilk beş dakikalık bölümünde karşılıklı basketle geçildi ve eşitlik bozulmadı 42-42. Maçın bitimine beş dakika kala savunma ritmini bulan ekimiz özellikle tam saha pres de rakibini hata yapmaya zorladı. Rakibinin yaptığı bu hataları iyi değerlendirip sayıya çeviren İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz 58-52 kazanmasını bildi. Bu galibiyetin yanında 9 aydır sakat olan kaptan Erdem BİLMEN'in  bu maç ile sahalara geri dönmesi bizleri sevindiren bir diğer unsur oldu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz