Belediye, Galatasaray'ı 3-1 ile geçti.

Aroma Erkekler Voleybol 1.Lig karşılaşmasında Galatasaray'ı konuk eden turuncu-lacivertli ekibimiz rakibini 25-12, 21-25, 25-20 ve 25-18 biten setler sonunda 3-1 mağlup etti ve zirvedeki yerini korudu.

 

Haldun Alagaş Spor Salonu'da oynanan karşılaşmaya iyi başlayan Erkek Voleybol Takımımız oyuna hemen ağırlığını koydu. İlk teknik molaya 8-4 önde giren Belediye, yabancı oyuncuları ile sayı kazanmakta zorluk çekmedi. Galatasaray hücumlarda etkisiz lakınca ikinci teknik molayı 16-8 ile geçen İstanbul Büyükşehir Belediye seti 25-12 gibi farklı bir skorla kazandı.
Daha dengeli bir oyun ortaya konan ikinci sette ilk teknik molaya yine ev sahibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi 8-5 ile önde girdi. İkinci teknik mola öncesi rakibini yakalayan ve 1 sayı öne geçen Galatasaray bu avantajı koruyamadı ve ikinci teknik molaya 1 sayı geride girdi. (16-15) İkinci teknik moladan sonra farkı açmaya başlayan Belediye 19-16 öne geçti ama ilk setteki kötü görüntüsünde sıyrılan sarı-kırmızılılar aranın daha fazla açılmasına izin vermedi. (19-19) Murathan'ın attığı iyi servisler ile Belediyeyi oyundan düşürmeyi başaran
Galatasaray Barca ve Volkan ile sayılar kazanmaya başladı. Sette önce 20-22 öne geçen sarı-kırmızılılar seti 25-21 alarak maçta eşitliği yakaladı.
Üçüncü sete iyi başlayan ilk sette olduğu gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi oldu. İlk teknik molaya 8-5,önde giren Belediye ikinci teknik molayı da 16-14 ile geçti. Todor ile sayılar kazanan Belediye seti 25-20 alarak maçta 2-1 öne geçti. Bu sette takımlarını desteklemek üzere salona gelen taraftar grubundan bir kişi hakem Cihat Fırıncıoğlu tarafından salondan dışarı çıkarılması istendi. Güvenlik güçleri tarafından salondan dışarı çıkarılan kişinin ardından salonda kalan taraftar grubu yönetime tepki gösterdi. Bir süre alkışla protesto gösterisi yapan taraftar grubu, salona tekrar dönen kişi tarafından toplanarak Haldun Alagaş Spor Salonu'nu hep birlikte terk etti.
Dördüncü sette oyuna ağırlığını koyan ev sahibi takım ilk teknik molayı 8-3 önde geçti. Hücumlarda etkisiz kalan Galatasaray, bu sette ikinci sette yaptığı defansı da yapamayınca Belediye rahat sayı kazanmaya başladı. İkinci teknik mola öncesinde Belediye sayı farkını 7'ye çıkardı. (12-5) İkinci teknik molayı 16-8 ile geçen Belediye seti 25-18 maçı da 3-1 kazandı. Bu sonuçla 5'te 5 yapan takımımız liderliğini sürdürdü. Öte yandan Genc takımımız da Galatasaray engelini 3-2 ile geçti.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE-GALATASARAY: 3-1
Salon: Haldun Alagaş
Hakemler: Cihat Fırıncıoğlu, Ebru Meriçkan
İstanbul Büyükşehir Belediye: Erhan, Ulaş, Kunnari, Muhammed, Mikko, Todor, Barış (L), Hakan Fertelli
Galatasaray: Bazin, Barca, Ahmet, Volkan, Nemer, Yasin, Caner Dengin (L), Kemal, Caner Pekşen, Murathan
Setler: 25-12, 21-25, 25-20, 25-18

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz