Belediye File`de 2. Turda...

Voleybol Erkekler Birinci Ligi B Grubu`nda Arçelik`e konuk olan Turuncu-Lacivertli ekibimiz rakibini 3-0 yenerek grubu 48 puanla lider tamamlayarak bir üst tura yükseldi.

Arçelik Spor Salonu`nda yapılan karşılaşmaya etkili başlayan Belediyesporumuz ilk seti 25-18 kazanarak seride 1-0 öne geçti. İkinci sette de etkili oyununu sürdüren ekibimiz bu seti de aynı skorla 25-18 kazanarak iyice rahatladı. Üçüncü sette oyunu rolantide götüren takımımız seti 25-21 maçı da 3-0 kazanarak B Grubunu 48 puanla bitirerek bir üst tura yükseldi.
1. Etap müsabakalarının ardından ligde, (A) ve (B) gruplarında ilk 5 sırayı alan
takımlar 1. Grup, son 5 sırayı alan takımlar ise 2. Grub`u oluşturdular. Aynı 1. Etap`da olduğu gibi İki Devreli Deplasmanlı Lig usulüne göre yapılacak 2. Etap maçları sonunda, 1. Grup`ta ilk 4 sırayı alan takımlar Dörtlü Final`e yükselecek. Son 6 sırayı alan takımlar ise sezonu kapatacak. 2. Grup`ta yapılacak 2. Etap maçları sonunda ise ilk 6 sırayı alan
takımlar sezonu kapatırken, son 4 sırada yer alan takımlar, bir alt lige düşecek. Ayrıca Erkekler İkinci Ligi`nde ilk 2 sırayı alan takımlar Birinci Lig`e yükselecek.
2. Etap`ta kendi aralarında mücadele edecek 1. ve 2. Grup takımları şu şekilde oluştu:

1. Grup
-------
1.İstanbul B.Ş.Bld
2.Ankara SSK Spor
3.Erdemirspor
4.Tokat Bld. Plevnespor
5.Galatasaray
6.Arkasspor
7.Fenerbahçe
8.Halkbank
9.Beşiktaş
10.Polis Akd.ve Koleji

2. Grup
-------
1.Hatay Polisgücü
2.Manavgatspor
3.Ziraat Bankası
4.Ankara Maliye Gençlik
5.Bafra Bld. Tekelspor
6.Çankaya Belediyesi
7.Konya Meram Bld.
8.Arçelik
9.Muğla TKİ Gelispor


Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz