Bekir Karayel, Olimpiyat A Barajını aştı

Uluslararası Londra Maratonu'nda Milli forma altında mücadele eden atletimiz Bekir Karayel,2.13.21'lik derecesiyle 16. olarak Olimpiyat A Barajını geçti.

 İngiltere'nin başkenti Londra'da bu yıl 32'ncisi düzenlenen maratonda yarışan Milli sporcumuz Bekir Karayel, 2.13.21'lik derecesiyle 16. oldu ve A barajını aşarak 2012 Olimpiyatlarına direk katılma hakkını elde etti.
 Milli atletimiz maratonun ardından yaptığı açıklamada, Londra Maratonu öncesinde iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini belirterek, ''Burada olimpiyat A barajını geçeceğimden çok emindim. En iyi derecemi koşmak istedim. Londra Maratonu'nda 2.13.21 koştum, derecemden gayet memnunum. Bu derece Türkiye'de son 17-18 yılın en iyi derecesi'' diye konuştu.
Mehmet Terzi'nin Londra Maratonu'nda kırdığı Türkiye rekoruna 3 dakika yaklaştığını ifade eden Karayel, biraz daha çalışması gerektiğini, 2.10'un altına inebileceğini söyledi.
Olimpiyatlar öncesinde Londra Maratonu'nda test amaçlı koştuğunu kaydeden milli atlet, ''Umarım 3 ay sonra da burada daha iyi derece elde ederek dünya sıralamasında ilk 10'a girebiliriz'' dedi.
Karayel, Avrupa Atletizm Birliği (EAA) tarafından ''ayın atleti'' anketinde aday gösterilmesiyle ilgili olarak da şunları kaydetti: ''Yarı maratonda Türkiye rekoru kırdım. Ardından Balkon Kros Şampiyonası'nda birinci oldum. Avrupa Atletizm Birliği beni Avrupa'da 'ayın atleti'ne aday göstermiş, orada da üçüncü oldum. Benim açımdan gayet iyi sonuçlar. Daha iyi çalışarak inşallah hem ayın atleti oluruz hem de olimpiyatlarda en ön sıralarda yer alırız.''
Milli atletimiz, 27 Temmuz-12 Ağustos tarihleri arasında İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenecek Olimpiyat Oyunlarında Türkiye'yi temsil edecek.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz