Bedensel Engelliler Yüzme ve Eğitim Kampı başladı.

İstanbul'da kulübümüzün ev sahipliğinde yapılan 2. Uluslararası Bedensel Engelliler Yüzme Eğitim Kampı ve Yarışları'nın açılışı Cebeci Spor Kompleksi'nde düzenlenen törenle başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Spor A.Ş. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü ve Sırbistan Niş Üniversitesi Spor Akademisinin işbirliğiyle organize edilecek olan 2. Uluslararası Bedensel Engelliler Yüzme Eğitim Kampı ve Yarışları, 3-9 Kasım 2014 tarihleri arasında Cebeci Spor Kompleksinde yapılacak.

Cebeci Spor Kompleksi Konferans salonunda yapılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürü Bekir Köksal, Spor A.Ş Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, Herkes için Spor Federasyonu Başkanı Prof.Dr. Erdal Zorba, Sırbistan Milli Paralimpik Komite Başkanı Zoran Micovic, Bulgaristan Sofya Ulusal Spor Akademisi Rektör Yardımcısı Dç.Dr Nikolay İzov Sırbistan Niş Üniversitesi Spor Akademisi Engelliler Bölüm Başkanı Prof.Dr Marko Aleksandrovich, Bulgaristan Sofya Ulusal Spor Akademisi Engelliler Bölüm Başkanı Prof.Dr Maya Nikolova'nın yanı sıra, tanımış birçok Sanatçı, Spor Adamı katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuzun ev sahipliği yaptığı Organizasyon Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan, Belçika, Malta, Slovenya ve Karadağ olmak üzere 9 ayrı ülkeden 150 Sporcu, 25 Antrenör, 20 Üniversitenin Öğretim Üyelerinin katılımlarıyla başladı.  Açılış konuşmasını yapan Genel Koordinatörümüz Sebahattin Keskin, '3-9 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan eğitim kampının herkes için verimli geçmesini temenni ediyorum. Bu tür organizasyonlar hem birlikte hareket etmeyi hem de Engelli Vatandaşlarımızın yalnız olmadığını ve inanarak birçok şeyi başarabileceklerini hatta madalyalar kazanarak Ay-Yıldızlı bayrağımızı dalgalandırabileceklerini göstermektedir. Bu bilinçle çalışmalarını sürdüren kulübümüz birçok amatör branşta türk sporuna hizmet vermekte olup, bunlarda bir tanesi de Bedensel Engelli Yüzme Branşıdır. Bu branş Engelliler Müdürlüğü, Spor AŞ Genel Müdürlüğü ve Kulübümüzce ortak yürütülmektedir. Amacımız İstanbuldaki tüm engellileri sporla sosyal hayata kazandırmak ve içlerindeki elit düzeydeki sporcuları tesbit ederek  müsabakalara katılımlarını sağlamaktır. Bu doğrultuda 3000 engelli bu organizasyon içerisinde spor hizmeti almaktadır. Yapılan çalışmalar neticesinde de 200 lisanlı sporcuyu bünyesinde barındıran kulübümüz 4 yıldır üst üste takım halinde Türkiye Şampiyonu olmuştur. Ayrıca Milli takımda yer alan tüm sporcular bünyemizde yer almaktadır. Bunlara örnek verecek olursak bu sene Hollanda'da yapılan Avrupa Şampiyonası'na 2. olarak kürsüye çıkan Beytullah Eroğlu, Özlem Kaya ve Hamit Demir elde ettikleri başarılarla diğer engelli sporculara da örnek olmuşlardır.' diye konuştu.

2.Uluslararası Bedensel Engelliler Yüzme Eğitim Kampı ve Yarışlarına,  Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında bir başarıya adını yazdıran Sporcu ve Antrenörlerin yanı sıra, Dünyanın önde gelen Üniversitelerin Öğretim Üyeleri, Fizik Tedavi Uzmanları ve Antrenörlerin yer aldığı yüksek katılımlı, Engelliler adına anlamlı bir organizasyonuna imza atılmış oldu.

9 Kasım 2014 tarihinde sona erecek anlamlı Organizasyonla, konusunda uzman Öğretim Üyeleri ve Eğitmenlerin bilgilerini paylaşmak, yurt dışından gelen sporcularla birlikte kendi sporcularımızı rekabet havasına sokarak, sporcuların 2015'te yapılacak olan Dünya Şampiyonası ve 2016 yılında Brezilya'da yapılacak olan Rio Yaz Paralimpik Oyunlarında en iyi şekilde hazırlanmaları sağlanacak.  

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz