Bedensel Engelliler Yüzme Kampı son erdi.

Kulübümüzün ev sahipliğinde 3-9 Kasım tarihleri arasında yapılan ve 9 ayrı ülkeden 150 Sporcu, 25 Antrenör, 20 Üniversitenin Öğretim Üyeleri'nin katıldığı 2.Uluslararası Bedensel Engelliler Yüzme Eğitim Kampı Yüzme Yarışlarıyla sona erdi.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Spor A.Ş., İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü ve Sırbistan Niş Üniversitesi Spor Akademisinin işbirliğiyle organize edilen 2. Uluslararası Bedensel Engelliler Yüzme Eğitim Kampı kapanış programı bugün Cebeci Spor Kompleksinde gerçekleştirildi.

Yüzme Eğitim Kampı kapanış programında, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Engelliler Şube Sorumlumuz Hasan Morgil, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdür Yardımcısı Seyda Dursun, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Adnan Kuzu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Organizasyon Müdürü Deniz Adar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdür Yardımcıları Yunus Karacalı ve Dr. Nurullah Yücel hazır bulundu.

Türkiye adına İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nün ev sahipliği yaptığı Organizasyona Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan, Belçika, Malta, Slovenya ve Karadağ olmak üzere 9 ayrı ülkeden 150 Sporcu, 25 Antrenör, 20 Üniversitenin Öğretim Üyeleri yanı sıra, spor camiasının önemli isimleri katıldı.

Bir haftalık eğitimle bilgilerini Kelebek, Sırt, Kurbağalama ve Serbest stilde yarışarak gösteren S1 ve S10 Engel Grubu arasındaki Bedensel Engelli sporcular, becerilerini sergilerken Organizasyonu izleyenlerden büyük alkış topladı.

Yabancı katılımcılar adına  Organizasyonu değerlendiren Slovenya Bedensel engelliler Yüzme Milli Takımlar antrenörü Boro Strumbelj Türkiye iyi bir şekilde ağırlandıklarını belirterek ‘Beklentilerimizi fazlasıyla karşılayan Organizasyon komitesine çok teşekkür ederiz. Ülke olarak güzel tesislere sahipsiniz. Gerek Organizasyon gerekse yarışmacı düzeyinde iyi bir ekibe sahipsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a misafirperverliğinden dolayı tekrar teşekkür ederiz. Türkiye ve diğer ülke katılımcılarla birbirimizi daha yakinen tanıma imkânı bulduk. Adeta kendimizi  test etme imkanına sahip olduk.  Burada elde ettiğimiz deneyimlerle Uluslararası Organizasyonlarda daha iddialı duruma geleceğiz' dedi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bedensel Engelliler Yüzme Takımı Baş Antrenörü Duran Arslan, Dokuz ülkeden Kampımıza katılan idareci, antrenör ve sporcuları bir hafta boyunca tesislerimizde Kulübümüz ve ülkemize yakışır şekilde konuk ettiklerini söyledi.

Arslan ‘Organizasyon süresince, Uluslararası tecrübeleri bulunan katılımcılarla bilgi, beceri ve tecrübelerimizi paylaştık. Bir hafta süren anlamlı birlikteliğimizi son gün yarışlarıyla adeta taçlandık' şeklinde görüşlerini söyledi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz