Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonuyuz.

İstanbul'da düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası'nda başarılı bir performans ortaya koyan turuncu-lacivertli ekibimiz, 92 altın, 79 gümüş ve 64 bronz olmak üzere toplam 235 madalya alarak takım halinde Türkiye Şampiyonu oldu.

 Cebeci Spor Kompleksi'nde Büyükşehir Belediyesi ile Bedensel Engelliler Spor Federasyonun işbirliği ile düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası büyük heyecana sahne oldu. 25 ilden 35 takımın katıldığı yarışlarda toplam 250 sporcu madalya mücadelesi verdi. 153 sporcuyla mücadele eden kulübümüz ...

Büyük çekişmeye sahne olan yarışlarda madalyalara adeta ambargo koyan İstanbul Büyükşehir Belediyespor Bedensel Engelliler Yüzme Takımımız Şampiyonayı ilk sırada tamamlarken, Şampiyonada Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi İkinci ve Adana Atlas Engelliler Spor Kulübü Üçüncü sırada yer aldı.

HEDEF 2016 RİO 

Şampiyonayı değerlendiren Milli Takımlar Teknik Direktörlüğünü de yapan kulübümüz Antrenörü Duran Arslan sporcuları sergiledikleri performansın önceki yıllara oranla büyük gelişim gösterdiğini belirterek; '2014 yılı içerisinde Hollanda'da yapılacak olan Engelliler Şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Ay-yıldızlı ekip olarak asıl hedefimiz 2016 Rio Paralimpik Oyunları' dedi. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz