Batuhan Efemgil Dünya 3.`sü.

Macaristan`ın başkenti Budapeşte`de yapılam 1. Dünya Ümitler Judo Şampiyonası`nda, 81 kiloda mücadele eden sporcumuz Batuhan Efemgil Dünya 3.`sü olarak bronz madalya kazandı.

Laszlo Pap Arena Spor Salonu`nda 74 ülkeden yaklaşık 600 judocunun katılımıyla gerçekleştirilen şampiyonada erkekler 81 kiloda tatamiye çıkan Milli sporcumuz Batuhan Efemgil, bronz madalya mücadelesinde Slovak Arpad Szakacs ile karşılaştı. Mücadeleye kontrollü başlayan Efemgil, rakibine verdirdiği 2 cezayla puana ulaştı. Maçın sonuna dek daha etkin bir mücadele gösteren Efemgil, şampiyonada bronz madalya kazanan ilk Türk judocusu oldu.
Bayanlar 57 kiloda mücadele eden sporcumuz Dilara İncedayı ise Çinli Yalin Wang ile yaptığı 3.`lük maçını yitirerek, sıkletinde 5. sırayı aldı.
Macaristan`ın başkenti Budapeşte`de yapılan 1. Dünya Ümitler Judo Şampiyonası`nda 81 kiloda bronz madalya kazanan sporcumuz Batuhan Efemgil, madalyaların devamının geleceğini söyledi. ``Babama şampiyonaya giderken verdiğim sözü tuttuğum için çok mutluyum`` diyen Batuhan Efemgil, ``Babama, madalya almadan Türkiye`ye dönmeyeceğim demiştim`` diye konuştu. Şubat ayından bu yana antrenörlerinin eşliğinde çok çalıştığını açıklayan Efemgil, finale yükselme mücadelesinde konsantrasyon bozukluğu nedeniyle Güney Koreli rakibine yenildiğini, ancak bronz madalya maçında, daha önce yenildiği Slovak rakibini yenerek Türkiye`ye bronz madalya kazandırdığı için mutlu olduğunu kaydetti.
Efemgil, ``Hedefim büyüklerde Avrupa ve Dünya Şampiyonası ile olimpiyatlarda madalya kazanmak`` diye konuştu.
 

 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz