Basketbol Sezonunu alt yapıda 2 Kupa ile kapattık

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Basketbol alt yapı takımlarımızın geleceğe dönük planlamalarının ilk meyvelerini almaya başladık. U 13 takımımız AA Klasman Ligini İstanbul Şampiyonu olarak bitirirken, U 12 Takımımız ise U 12 A+ Ligini İstanbul 3.'sü olarak tamamladı.

Sertan Çakırer koordinatörlüğündeki Basketbol alt yapımız, minikler düzeyinde yapılanmasının başarıları ortaya çıkmaya başladı. Türkiye Basketbol Federasyonun düzenlediği U 13 ve U 12 liglerinin sona ermesi ile U 13 takımımız AA Klasman Ligini İstanbul Şampiyonu olarak bitirirken U 12 Takımımız da U 12 A+ Ligini İstanbul 3.'sü olarak bitirdi.

Altyapı koordinatörümüz Sertan Çakırer; ‘Tabiî ki kupalar ve madalyalar kazanmak başarılar elde etmek çok mutluluk verici, fakat bunun yanında altyapımızdaki asıl amacımız kendi yetiştirdiğimiz oyuncuları A takımımıza kazandırmak ve Basketbol liglerinde İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da yetişmiş basketbolcuları görmek' dedi.

Her iki takımımızın da antrenörlüğünü üstlenen Kulübümüzün antrenör kadrosuna bu sezon dahil olan Yasin Görlük Basketbol organizasyonun bu hale gelmesinde emeği geçen tüm alt yapı çalışma arkadaşlarına takıma verdikleri destek için teşekkür etti.

Bu sezon içerisinde altyapısından 6 oyuncuyu milli takımlara göndermeyi başaran Basketbol altyapımız gelecek sezonlarda alttan yetişen oyuncuları ile milli takımlara daha fazla oyuncu vermeyi planlıyor. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz