Basketbol altyapımız geleceği hazırlıyor

'İstanbul BBSK Yeni Yıldızlarını' arıyor sloganıyla yola çıkan basketbol altyapımız, minik basketbol yıldızı adayları için seçme düzenledi.

İBB Cebeci Spor Kompleksi'nde gerkleştirilen seçmelere 184 sporcu adayı katıldı.

2007 – 2008 – 2009 ve 2010 doğumlu minik basketbolcu adayları İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu olabilmek için kıyasıya bir yarışa girdi.
Adaylar, fiziksel ölçümlerin yanı sıra koşu ve hızlanma dereceleri, sıçrama, top sürme ve bitirişleri içeren testlere tabi tutuldu. Dereceleri tek tek kayıt altına alınan sporcu adaylarının sonuçlarına göre başarılı görülen adaylar hafta içi kulüp internet sitesi ve sosyal medya üzerinden ilan edilecek. 

Yapılan testler ve seçmenin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyespor Basketbol Alt Yapı Sorumlusu Alaeddin Yakan; 'Öncelikle kışın etkisini göstermeye başladığı bu soğuk havada tesislerimize gelerek basketbola olan sevgisini gösteren minik basketbolcu adaylarına ve saygıdeğer velilerine teşekkür ederim. Kısa bir hazırlık dönemi sonrası 5 gün içerisinde 184 katılım başlangıç olarak bizim için iyi gözükse de hedefimiz sezon bitiminde 1500 kişilik salonumuzun tamamını katılımcılar ve velileri ile doldurmak olacak. 184 sporcu adayı ile birlikte 300'e yakın veli ve sporcu yakını bizim çağırımızla burayı doldurdu. Öncelikler herkesin buraya kadar geldiği için ayaklarına sağlık, seçilmek takımda yer almak tabii ki herkesin hedefi ama, asıl amacımız basketbolda saha içinde mücadele eden sporcuların yanına basketbolu seven tribünde basketbolu bilerek sporun içinde kalan yeni nesiller yetiştirmek. Bu amaçla bize destek olan Kulübümüz Başkanı Sayın Celalettin Deniztoker, Genel Sekreterimiz ve Basketbol Şube sorumlumuz  Sayın Hakan Şahin ile tüm Yönetim Kurulumuz Üyeleri ile bize organizasyonda destek sağlayan Spor İstanbul Yönetimine teşekkür ederim. Kulüp içerisinde çok güzel bir birliktelik ve arkadaşlık var, bu ekip ile beni bir araya gelmemi sağlayan ve desteğini esirgemeyen Kulübümüz Baş Antrenörü Hakan Yavuz'a da çok teşekkür ediyorum. Basketbol bu destekler ile daha büyüyecek ve ileride A takımımızı kendi alt yapımızdan yetiştirdiğimiz sporcular ile oluşturacağız' dedi.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz