Basketbol 2015-16 sezonu fikstürü çekildi.

Basketbol Süper Ligi 2015-2016 Sezonu Kura Çekimi İstanbul'da Renaissance Polat Hotel'de gerçekleştirildi. Turuncu-lacivertli ekibimiz sezonun ilk maçında Banvit'i Cebeci Spor Kompleksi'nde konuk edecek.

 Kura çekimine, TBF Başkanı Harun Erdenay, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Efe Aydan, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Türkmen, TBF Dış İlişkiler Direktörü Emir Turam, TBF Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak, TBF yetkilileri, Kulübümüz adına Genel Sekreterimiz Yavuz Selim Tuncer ile Genel Menajerimiz Aycan Şarlı'nın yanı sıra BSL'de mücadele eden takımların temsilcileri katıldılar.

Toplam 16 takımın yer aldığı Basketbol Süper Ligi'nde 2015-2016 sezonu, iki devreli lig usulüne göre oynanacak. Normal sezonun 30 hafta süreceği ligde, ilk 8'e giren takımlar play-off'a yükselecek.

Play-off serisi 0-0 başlayacak ve çeyrek finallerde 2, yarı finallerde de 3 galibiyet alan takımlar tur atlayacak. Final müsabakalarında ise rakibi karşısında 4 galibiyet alan takım, 2015-2016 sezonunun şampiyonu olacak.

BSL'de yeni sezon hayacanı 10 Ekim'de başlark, sezonunun ilk yarısı 11 Ocak 2016'da sona erecek. Ligin ikinci yarısı 23 Ocak'ta yeniden start alacak ve normal sezon maçları 9 Mayıs 2016'da tamamlanacak. 

Basketbol Süper Ligi 2015-16 Sezonu Kura Çekimi açılış konuşmasını TBF Yönetim Kurulu Üyesi Efe Aydan gerçekleştirdi. TBF Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak'ın 2015-2016 sezonu ile ilgili verdiği bilgilerin ardından yapılan kura çekimi sonucunda ilk hafta eşleşmeleri şu şekilde oluştu:
Yeni sezonun ilk yarı maç programı şöyle:

1.HAFTA 
Uşak Sportif-YeşilGiresun Bld.
Fenerbahçe-Rönesans TED K.
Royal Halı G.Antep-Darüşşafaka Doğuş
Anadolu Efes-Torku Konyaspor
Trabzonspor MP-Galatasaray
İstanbul BBSK-Banvit
Türk Telekom-D.İ Büyükçekmece
Beşiktaş-Pınar Karşıyaka
2.HAFTA
Rönesans TED K.-Uşak Sportif
Darüşşafaka Doğuş-Fenerbahçe
Torku Konyaspor-Royal Halı G.Antep
Galatasaray-Anadolu Efes
Banvit-Trabzonspor MP
D.İ Büyükçekmece-İstanbul BBSK
Pınar Karşıyaka-Türk Telekom
YeşilGiresun Bld.-Beşiktaş
3.HAFTA
Uşak Sportif-Darüşşafaka Doğuş
Fenerbahçe-Torku Konyaspor
Royal Halı G.Antep-Galatasaray
Anadolu Efes-Banvit
Trabzonspor MP-D.İ Büyükçekmece
İstanbul BBSK-Pınar Karşıyaka
Türk Telekom-Beşiktaş
Rönesans TED K.-YeşilGiresun Bld.
4.HAFTA
Torku Konyaspor-Uşak Sportif
Galatasaray-Fenerbahçe
Banvit-Royal Halı G.Antep
D.İ Büyükçekmece-Anadolu Efes
Pınar Karşıyaka-Trabzonspor MP
Beşiktaş-İstanbul BBSK
YeşilGiresun Bld.-Türk Telekom
Darüşşafaka Doğuş-Rönesans TED K.
5.HAFTA
Uşak Sportif-Galatasaray
Fenerbahçe-Banvit
Royal Halı G.Antep-D.İ Büyükçekmece
Anadolu Efes-Pınar Karşıyaka
Trabzonspor MP-Beşiktaş
İstanbul BBSK-Türk Telekom
Rönesans TED K.-Torku Konyaspor
Darüşşafaka Doğuş-YeşilGiresun Bld.
6.HAFTA
Banvit-Uşak Sportif
D.İ Büyükçekmece-Fenerbahçe
Pınar Karşıyaka-Royal Halı G.Antep
Beşiktaş-Anadolu Efes
Türk Telekom-Trabzonspor MP
YeşilGiresun Bld.-İstanbul BBSK
Galatasaray-Rönesans TED K.
Torku Konyaspor-Darüşşafaka Doğuş
7.HAFTA
Uşak Sportif-D.İ Büyükçekmece
Fenerbahçe-Pınar Karşıyaka
Royal Halı G.Antep-Beşiktaş
Anadolu Efes-Türk Telekom
Trabzonspor MP-İstanbul BBSK
Rönesans TED K.-Banvit
Darüşşafaka Doğuş-Galatasaray
Torku Konyaspor-YeşilGiresun Bld.
8.HAFTA
Pınar Karşıyaka-Uşak Sportif
Beşiktaş-Fenerbahçe
Türk Telekom-Royal Halı G.Antep
İstanbul BBSK-Anadolu Efes
YeşilGiresun Bld.-Trabzonspor MP
D.İ Büyükçekmece-Rönesans TED K.
Banvit-Darüşşafaka Doğuş
Galatasaray-Torku Konyaspor
9.HAFTA
Uşak Sportif-Beşiktaş
Fenerbahçe-Türk Telekom
Royal Halı G.Antep-İstanbul BBSK
Anadolu Efes-Trabzonspor MP
Rönesans TED K.-Pınar Karşıyaka
Darüşşafaka Doğuş-D.İ Büyükçekmece
Torku Konyaspor-Banvit
Galatasaray-YeşilGiresun Bld.
10.HAFTA
Türk Telekom-Uşak Sportif
İstanbul BBSK-Fenerbahçe
Trabzonspor MP-Royal Halı G.Antep
YeşilGiresun Bld.-Anadolu Efes
Beşiktaş-Rönesans TED K.
Pınar Karşıyaka-Darüşşafaka Doğuş
D.İ Büyükçekmece-Torku Konyaspor
Banvit-Galatasaray
11.HAFTA
Uşak Sportif-İstanbul BBSK
Fenerbahçe-Trabzonspor MP
Royal Halı G.Antep-Anadolu Efes
Rönesans TED K.-Türk Telekom
Darüşşafaka Doğuş-Beşiktaş
Torku Konyaspor-Pınar Karşıyaka
Galatasaray-D.İ Büyükçekmece
Banvit-YeşilGiresun Bld.
12.HAFTA
Trabzonspor MP-Uşak Sportif
Anadolu Efes-Fenerbahçe
YeşilGiresun Bld.-Royal Halı G.Antep
İstanbul BBSK-Rönesans TED K.
Türk Telekom-Darüşşafaka Doğuş
Beşiktaş-Torku Konyaspor
Pınar Karşıyaka-Galatasaray
D.İ Büyükçekmece-Banvit
13.HAFTA
Uşak Sportif-Anadolu Efes
Fenerbahçe-Royal Halı G.Antep
Rönesans TED K.-Trabzonspor MP
Darüşşafaka Doğuş-İstanbul BBSK
Torku Konyaspor-Türk Telekom
Galatasaray-Beşiktaş
Banvit-Pınar Karşıyaka
D.İ Büyükçekmece-YeşilGiresun Bld.
14.HAFTA
Royal Halı G.Antep-Uşak Sportif
YeşilGiresun Bld.-Fenerbahçe
Anadolu Efes-Rönesans TED K.
Trabzonspor MP-Darüşşafaka Doğuş
İstanbul BBSK-Torku Konyaspor
Türk Telekom-Galatasaray
Beşiktaş-Banvit
Pınar Karşıyaka-D.İ Büyükçekmece
15.HAFTA
Uşak Sportif-Fenerbahçe
Rönesans TED K.-Royal Halı G.Antep
Darüşşafaka Doğuş-Anadolu Efes
Torku Konyaspor-Trabzonspor MP
Galatasaray-İstanbul BBSK
Banvit-Türk Telekom
D.İ Büyükçekmece-Beşiktaş
Pınar Karşıyaka-YeşilGiresun Bld.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz