Başkanımız Şampiyonları tebrik etti

Özbekistan'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda Türkiye'nin aldığı 9 madalyanın 6'sını kazanan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuzun Milli Gururları, kulüp başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı'yı ziyaret etti.

Cebeci Spor Salonu'ndaki kulüp binasında gerçekleştirilen ziyarete, A Milli takımda da görev yapan Antrenörlerimiz Hakkı Başar, Serkan Özden, Adem Bereket ve Efrahim Kahraman'ın yanı sıra şampiyonada gümüş madalya kazanan Yunus Özel ile bronz madalyanın sahibi olan Selçuk Çebi, Cenk İldem, Selim Yaşar ve Şamil Erdoğan ile yöneticilerimiz Gürkan İzzet Pamsoy ve Hasan Morgil katıldı. Şampiyonada gümüş madalya kazanan sporcumuz Yakup Gör ise memleketi Erzurum'a gittiği için ziyarette yer almadı. Başarılı Güreşciler ile bir araya gelen Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı açıklamalarda bulundu. Ahmet Hamdi Çamlı Basınımızın değerli mensupları, değerli oyuncularımız, güreş şube sorumlumuz, hocalarımız, başkan vekilimiz hepinize çok teşekkür ediyoruz göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı. Dünyanın en büyük spor kulübü İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübümüz yine son günlerde yapılan Özbekistan Taşkent'te yapılan Dünya Güreş Şampiyonası'nda kendisini göstermiştir. Alınan 8 madalyanın 6'sını kulübümüzün sporcuları kazanıp milletimize armağan etmiştir. Buradaki bu başarıyı sağlayan başta hocalarımız olmak üzere güreşçilerimizin hepsinin alnından öpüyoruz, hepsine çok teşekkür ediyoruz. Milletimizi memnun ettiler, mutlu ettiler, huzur verdiler. Sayın Başbakanımız Davutoğlu hocamızın dediği gibi 'yüzyıllık bir parantez vardı bu milletin tarihinde', bu yüzyıllık parantezi kapatmakta önemli bir hizmet etmiş oldu arkadaşlarımız. Millete bir onur yaşattılar, bir gurur yaşattılar bundan dolayıda teşekkür ediyorum. Tabi burada ayrı bir teşekkürü de sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yapmayı bir borç kabul ediyoruz, bir vefa borcu olarak. Çünkü kulübümüzün bugünlere gelmesinde kendisinin 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda çizdiği çizgi ve çizdiği ufuk gösterdiği ufuk çok önemli bir yer tutuyor, bu bahane ile bir vefa örneği olarak kendisine ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu arada İstanbul Belediye Başkanımız sayın Kadir Topbaş'a bize vermiş olduğu maddi manevi desteklerden dolayı da teşekkürü borç biliyoruz. Kadir abimiz İstanbul'un abisi bütün gücüyle maddi manevi destek verdi. Buradaki başarının arkasında bu isimler var bunları anmadan olmaz. Bu esnada buradaki sporcu kardeşlerimiz canlarını dişlerine katarak hocalarımız ile birlikte çetin bir mücadele, çetin bir antrenman süzgecinden geçtikten sonra bu başarıları elde ettiler. Kulübümüzün her türlü imkanları ile biz yanlarında olduk, bu bizim için bir onur, milletimiz için de milletimizin göğsünü kabartan bir olaydır. Bundan dolayı ben kardeşlerimize, güreşçilerimize teşekkür ediyorum. Güreşmek ve millete bu başarıları kazandırmak çok önemli dedi.

BAŞAR: İBB AMATÖRE BÜYÜK HİZMETLER YAPIYOR

       A Milli Grekoromen Güreş Takımı Teknik Direktörü Hakkı Başar ise önemli olanın kazanılan başarının devamlılığı olduğunu belirterek, 'İstanbul Büyükşehir Belediyespor, gerçekten geçmişten bugüne amatör sporlara büyük hizmetler veriyor. Bizim sporcularımıza da çok iyi imkanlar tanıdılar. Kısa zamanda da bu madalyaları aldığımız için sevinçliyiz. Onlarla gurur duyuyoruz. Şimdi ise en büyük hedefimiz önümüzdeki olimpiyatlarda başarılı olmak.' diye konuştu.

       A Milli Grekoromen Güreş Takımı Kaptanı Selçuk Çebi ise Türkiye'ye bundan önceki yıllarda birçok madalya getirdiklerini hatırlatarak, 'Gönül isterdi ki Büyükşehir'e ve ülkemize altın madalya getirelim. Ama bundan sonraki yıllarda altın madalyayı buraya getireceğiz.' diye söz verdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a da teşekkür eden Çebi, 'Ayrıca bize destek olan arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Bu ülke ve bizi seven herkes altın madalyaya layık. İnşallah biz bundan sonra altın madalya alıp, o mutluluğu yaşatmak istiyoruz.' ifadelerini kullandı.

       Dünya Büyükler Grekoromen Şampiyonası'nda ikinci olarak gümüş madalya alan Yunus Özel ise ikinciliğin kolay gelmediğini söyledi. Bu madalya için 6-7 aylık bir çalışma yaptığını da belirten Özel, şöyle konuştu: 'Antrenmanlarımız çok zorlu geçti, çok çalıştık. 6-7 tane milli takım kampı yaptık. 2. olduğum için çok mutluyum. İlk defa dünya şampiyonasına katıldım. Kulüp yöneticilerine ve antrenörlerine çok teşekkür ediyorum. Bu seneyi bu şekilde bitirdik. Önümüzde 2015'te yapılacak dünya şampiyonası var. Orada hedefim altın madalya kazanmak. Bir de 2016'da yapılacak olimpiyatların vizesini almak. İnşallah hedefimiz ilk önce dünya şampiyonasında altın madalya, ardından olimpiyatlarda altın madalya kazanmak.'

      İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde yer alan grekoromen stil güreşçilerinden Yunus Özel 71 kiloda gümüş, Selçuk Çebi 80 ve Cenk İldem 98 kiloda bronz madalya kazandı. Serbest stilde ise Yakup Gör 70 kiloda gümüş, Selim Yaşar 86 ve Şamil Erdoğan 97 kiloda bronz madalya elde etti.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz