Başkanımız Masa Tenisi takımlarıyla yemekte buluştu..

Kulüp Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, Masa Tenisi takımı, Yönetici, Antrenör ve Sporcularıyla yemekte bir araya geldi ve sporculara ETTU Cup müsabakası öncesi başarı diledi.

 Masa Tenisi takımıyla düzenlenen yemekte bir araya gelen kulüp başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, ETTU Cup müsabakası hazırlıklarını Cebeci Spor Kompleksi'nde sürdüren sporculara bu zorlu müsabaka öncesi başarı dileğinde bulundu.

Kulüp Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, Yönetim Kurulu üyemiz Fatih Karaca, Genel Müdürümüz Ahmet İlbar ve Genel Koordinatörümüz Sebahattin Keskin de yemekte yer alarak sporcularımıza destek verdi.

Sporcularımıza Roma, Bizans ve Osmanlı gibi çok önemli 3 medeniyete başkentlik yapmış ve birçok etnik unsuru bünyesinde barındıran ve kültürel çeşitliğe sahip bir metropol kent olan İstanbul'un desteğini arkalarında hissetmeleri gerektiğine dikkat çeken başkanımız Çamlı, 'Bu bilinçle mücadelenizi sürdürmeli ve 17 milyonu bünyesinde barındıran ve her bireyinin üzerimizde hakkı olduğu bu kente ve belediyesine layık bir ahlak ve maneviyata sahip olmalısınız' dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuzun bünyesinde bulundurduğu 40 bin sporcuyla Dünyanın en büyük amatör spor kulübü olduğuna dikkat çeken Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, 'Burada bir arada bulunmamıza vesile olan herkese teşekkür ediyorum. Tüm branşlarda olduğu gibi Masa Tenisi branşında da kulüp olarak siz sporcularımızdan beklentimiz öncelikle ahlak ve maneviyata sahip bireyler olarak spor arenasında yer almanız ve bu bilinçle başarı kovalamanız. Milli Bilince sahip  ve ahlaklı maneviyatı olan sporcular er ya da geç hak ettiği başarıyı yakalayacaktır. Bugün yemek yediğimiz bu semte adını veren ve mezarı da burada olan Fatih Sultan Mehmet'in bu güzel kenti 1453 yılında fethetmesi sayesinde biz de bugün bu topraklarda hüküm sürüyoruz. Bunun bilincinde olarak biz yöneticiler ve siz sporcular gerek kulüp, gerekse Milli takımlarda elimizden gelenin en iyisini yapmak için mücadele etmeliyiz. Herkes yapığının maddi karşılığını bir şekilde alıyor. Ancak önemli olan Ahlak ve Maneviyata sahip fair play ruhu içinde hedefe ulaşmaktır. Dopingle vs yollarla rakibi safdışı bırakmak bizim  ahlak anlayışımıza yakışmaz ve bu tür başarılar gelip geçicidir.' dedi.

Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, 'İstanbul Büyükşehir Belediyespor köklü bir tarihe sahip olmakla birlikte 15 branşta Türk sporuna hizmet vermektedir. Dünyanın en büyük Amatör spor kulübünün bünyesinde yer alan ve aynı zamanda 3 büyük medeniyete başkentli yapmış İstanbul özelinde ülkemizi temsil eden sporcular olarak,  sizlerden beklentimiz bilek ve beden kaslarının yanı sıra zihin kaslarını da geliştirmenizdir. Bu beklentiye cevap verecek bilince sahip sporcularsınız. Allah başarılarınızı daim etsin' diyerek sözlerini tamamladı. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz