Başkanımız Başpehlivan Güngör'ü tebrik etti

Samsun Tekkeköy Belediyesi tarafından bu yıl 5.'si düzenlenen geleneksel yağlı güreşlerde başpehlivan olarak Altın Kemer kazanan kulübümüz sporcusu Abdullah Güngör'ü Kulüp Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı tebrik ederek başarılarının devam etmesini diledi.

 Tekkeköy Belediyesi 5. Geleneksel yağlı güreş turnuvasında 44 başpehlivan ile yaklaşık 700 güreşçi ter döktü.

Türkiye'nin üçüncü, Karadeniz'in ise en büyük yağlı güreş organizasyonunu gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ,‘Bugün bu meydanda Karadeniz'in en büyük yağlı güreş organizasyonunu gerçekleştiriyoruz. Güreşlerimizde 2015 tarihi Kırkpınar Başpehlivanı olan Orhan Okulu, Kırkpınar ikincisi olan Osman Aynur ile Kırkpınar üçüncüleri İsmail Balaban ve Serhat Balcı ile Şaban Yılmaz'ın yanı sıra 44 Başpehlivan güreşti.

Yaklaşık 700 güreşçinin ter döktüğü Karadeniz'in en büyük güreş organizasyonunu izlemeye ülkemizin dört bir yanından binlerce insan akın etmiş. Bu kadar büyük seyirci kalabalığının olması bizleri ayrıca mutlu etti. Amacımız Peygamber sporu, Ata sporumuzu yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmaktır. Ata sporumuzu bu ve bu gibi büyük organizasyonlarla gençlerimize sevdirerek gelecek kuşaklara bırakabilmek bizlerin çocuklarına bırakacağı en büyük mirası olacaktır' dedi.

Karadeniz'in en büyük yağlı güreşleri başpehlivanı Abdullah Güngör oldu

Final karşılaşmasında Şaban Yılmaz Abdullah Güngör ile güreşti. Final müsabakasında Abdullah Güngör rakibi Şaban Yılmaz'ı yenerek Karadeniz'in en büyük yağlı güreşi Tekkeköy Belediyesi 5. Geleneksel yağlı güreşleri başpehlivanı oldu.

Tekkeköy Belediyesi 5. Geleneksel yağlı güreş organizasyonuna Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun AK Parti Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Hasan Basri Kurt, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, Tekkeköy AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Güngör, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz