Başkan Uysal, Şampiyon sporcularımızı ödüllendirdi

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Milli Forma ile Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında karate, tekvando ve güreş dallarında 6 altın, 3 gümüş ve 4 bronz madalya kazanan sporcularımızı ödüllendirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal; Büyükler Avrupa Tekvando Şampiyonası, Avrupa Karate Şampiyonası, Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası ile Tunus'ta düzenlenen Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası'nda madalya kazanan sporcular ile antrenörlerini ödüllendirdi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane binasında gerçekleşen ödül töreninde İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Celalettin Deniztoker, Başkan Vekili Enver Yılmaz, Genel Sekreter Hakan Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ile diğer İBB Bürokratları da yer aldı.

Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya kazanan sporculardan birincileri 7, ikincileri 5, üçüncüleri 3 cumhuriyet altını ve çeşitli hediyelerle ödüllendiren Başkan Mevlüt Uysal, genç sporcuları 3 cumhuriyet altını, sporcu antrenörlerini ise saat ile ödüllendirdi. 

İBB DÜNYANIN EN ÇOK LİSANSLI SPORCUSUNA SAHİP

Törende konuşan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, İBB Spor Kulübü'nün dünyanın en çok lisanslı sporcusuna sahip ve amatör sporlara büyük destek veren çok önemli bir kulüp olduğunu belirterek, şampiyonalarda 6 altın, 3 gümüş ve 4 bronz madalya kazandıran sporcular ve antrenörleri ile kulüp yöneticilerine teşekkür etti.

İBB Spor Kulübü'nün Türk Milli Takımlarına birçok branşta 216 sporcu kazandırdığını, Rusya'da yapılan Büyükler Avrupa Tekvando Şampiyonası'nda İBB'li sporcuların madalyaların üçte ikisini kazandığını ifade eden Mevlüt Uysal, bir ülkenin gelişmişliğinin sadece yatırımlarla değil, spor ve sanattaki başarılarıyla da ortaya çıkacağının altını çizdi.

BÜYÜK HEDEF OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUKLARI

Sporcularımızın Avrupa ve dünya şampiyonalarında bayrağımı göndere çektirmesinin ve İstiklal Marşı'mızı okutmasının büyük bir gurur olduğuna dikkat çeken Başkan Uysal, 'Bugüne kadar İBB Spor Kulübü sporcuları Olimpiyatlarda ülkemize toplam 15 madalya kazandırmış. Avrupa Şampiyonu olan Erkek Kumite Milli Takımımızın 7 sporcusundan 6'sı İBB Spor Kulübü sporcularından oluşuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak ülkemizdeki spora ciddi katkı sunuyoruz. Son 15 yılda İstanbul'da spora 3 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık. Gençlerimize sporun sevdirilmesi ve sporla iç içe bir hayat yaşamaları için İBB olarak ciddi emek harcıyoruz' dedi. 

'Avrupa ve dünya şampiyonlukları Olimpiyatlara yansırsa başarımız tescillenmiş olur. Sizlerden beklentimiz bu başarıların olimpiyata taşınması' diyen Uysal, bunun sadece kendilerinin değil bu sporcuları örnek gençlerin de beklentisi olduğunu söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak Olimpiyat şampiyonlukları için üzerlerine düşen her şeyi yapmaya hazır olduklarını dile getiren Uysal, 'Sizlerden ve diğer gençlerimizden çok umutluyuz. Yaptıklarınız ve yapacaklarınız ülkemizin gelişmesi adına çok önemli' dedi.

TEKVANDOCULAR 6 MADALYA İLE TARİH YAZDI

Rusya'nın Kazan şehrinde yapılan Büyükler Avrupa Tekvando Şampiyonası'nda İstanbul Büyükşehir Belediyeli sporcular damga vurdu. Milli takımın kazandığı 9 madalyanın 6'sını İBB'li sporcular elde etti. Türkiye, şampiyonada 7'si İBB sporcusu 9 erkek ve 13 kadın sporcuyla mücadele verdi.

Avrupa Şampiyonu
62 kiloda İrem Yaman
73 kiloda Nafia Kuş
46 kiloda Rukiye Yıldırım

Avrupa 2'incisi
63 kiloda Hakan Reçber

Avrupa 3'üncüsü
54 Kiloda Deniz Dağdelen 
+ 73 kiloda Sude Bulut 

KARATEDE 2 ALTIN 1 GÜMÜŞ 1 BRONZ MADALYA

Sırbistan'da düzenlenen 52 ülkeden 532 karatecinin katıldığı Avrupa Karate Şampiyonası'nda ise Milli forma altında mücadele eden İBB'nin 9 sporcusundan 5'i ülkemize madalya kazandırdı. Şampiyonada kumite finallerinde 50 kiloda Serap Özçelik Arapoğlu ve 67 kiloda Burak Uygur Avrupa Şampiyonu oldular. Karatecilerimiz ferdi müsabakalarda 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz toplam 5 madalya kazandı. 

Avrupa 2'incisi
Kata dalında Ali Sofuoğlu 

Avrupa 3'ncüsü
Kumite finallerinde 84 kiloda Uğur Aktaş
Kumite finallerinde 61 kiloda Merve Çoban 

İBB Spor Kulübü'nden 6 sporcunun yer aldığı 7 kişilik Erkek Kumite Milli Takımı finalde İspanya'yı yenerek ülkemize altın madalya getirdi. Ali Sofuoğlu'nun yer aldığı 3 kişiden oluşan Erkek Kata Milli Takımı ise Azerbaycan'ı mağlup ederek bronz madalya kazandı. Türkiye; şampiyonaya9'u İBB sporcusu, 9 kadın, 11 erkek sporcu ile katıldı. 

GENÇLERDE 1 AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU 1 DÜNYA İKİNCİLİĞİ

Dünya 2'incisi
Görkem Polat: Tunus'ta düzenlenen Gençler Dünya Tekvando Şampiyonası'nda 

Avrupa Şampiyonu
Hamza Bakır: Makedonya'da düzenlenen Yıldızlar Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 110 kiloda

İBB SPOR KULÜBÜ TÜRK SPORUNUN LOKOMOTİFİ

Türk sporunun lokomotifi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü bugüne dek alt yapısından binlerce sporcu yetiştirdi. Bu sporculardan 216'sı milli takım seviyesine yükselerek ülkemizi başarıyla temsil etti. Sporcular İBB Spor Kulübü'ne toplam 1420 madalya kazandırdı.

İBB'li sporcular bugüne kadar Olimpiyatlar 'da ülkemize 4 altın, 5 gümüş, 6 bronz olmak üzere toplam 15 madalya kazandırdı. 2016 Rio olimpiyatlarında ülkemiz 8 madalya kazandı. 5'ini kulüp sporcuları aldı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz