Başkan Uysal başarılı sporcularımızı ödüllendirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal, 2018 yılı Dünya Şampiyonalarında elde ettikleri madalyalarla ülkemizi gururlandıran İstanbul BBSK sporcularını ödüllendirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binasında düzelenen ödül törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul BBSK Başkanı Celalettin Deniztoker, İstanbul BBSK Başkan Vekili Enver Yılmaz, Kulüp Genel Sekreteri Hakan Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleri Seçkin Turan, Burhan Şentürk, Metin Kilik, Yeliz Yıldız Kökenek ile Hüseyin Sevim'in yanı sıra sporcular ve antrenörler katıldı. 


Tören öncesi bir konuşma yapan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, bu yıl güreş branşında Dünya Şampiyonalarından Türkiye'ye gelen 3 altın madalyanın da İstabul BBSK sporcuları tarafından kazanıldığını hatırlatarak; 'Büyükşehir Belediyesi olarak spora, sporcuya yönelik çok ciddi adımlarımız var. Sayın Cumhurbaşkanımızın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı döneminde başlayan bir süreç bu. Alınan madalyalara, ortaya koyulan başarılara baktığız zaman Türkiye'de akıllara İstabul BBSK geliyor.' ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal konuşmasının ardından başarı elde eden sporcuları ve antrenörlerini tek tek ödüllendirdi.

Ödül Alan Sporcularımız

GÜREŞ
Metehan BAŞAR      Grekoromen Büyükler Dünya Şampiyonu (1 Daire)      
Cengiz ARSLAN       Grekoromen U23 Dünya Şampiyonu        (18 Tam Altın)
KARATE  
Serap ÖZÇELİK           Büyükler Dünya 2'si  (10 Tam Altın)
Ali SOFUOĞLU   Büyükler Dünya 3'si  (8 Tam Altın)
Uğur AKTAŞ           Büyükler Dünya 3'sü (8 Tam Altın)
Alparslan YAMANOĞLU    Büyükler Dünya 3'sü (8 Tam Altın)

KARATE TAKIMLAR KATEGORİSİ
Uğur AKTAŞ           Bay Kumite Takımlar Dünya 2'si (4 Tam Altın)       
Alparslan YAMANOĞLU    Bay Kumite Takımlar Dünya 2'si (4 Tam Altın)     
Burak UYGUR           Bay Kumite Takımlar Dünya 2'si (4 Tam Altın)      
Erman ELTEMUR   Bay Kumite Takımlar Dünya 2'si (4 Tam Altın)
Rıdvan KAPTAN         Bay Kumite Takımlar Dünya 2'si (4 Tam Altın)
Samed GÖK            Bay Kumite Takımlar Dünya 2'si (4 Tam Altın)     
Gizem SOFUOĞLU   Bayan Kata Takımlar Dünya 3'sü (3 Tam Altın)     

JUDO
Vedat ALBAYRAK  Büyükler Dünya 3'sü (10 Tam Altın)
                                                       
OKÇULUK
Yeşim BOSTAN   Makaralı yay Avrupa 2'si (4 Tam Altın)
                                                                
BEDENSEL ENGELLİLER (Bilek Güreşi)  
Ümit BURUNLULAR        Dünya Şampiyonu-Sağ ve Sol Kol (5 Tam Altın)
Gökhan SEVEN               Dünya Şampiyonu-Sağ ve Sol Kol (5 Tam Altın)   
Zeynep YILMAZ               Dünya Şampiyonu-Sol Kol (5 Tam Altın)
Celali BULUT                  Dünya Üçüncüsü-Sol Kol  (3 Tam Altın) 

BİLEK GÜREŞİ  
Engin TERZİ             Dünya Şampiyonu- Sağ ve Sol kol (5 Tam Altın)
Burak GÜNAYDIN            Dünya Üçüncüsü - Sağ kol (3 Tam Altın)
Sait Erkam BIYIKOĞLU   21 Yaş Kategorisi Dünya Üçüncüsü -Sol kol (3 Tam Altın)
                                       
 
 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz