Başkan Topbaş, şampiyonu ödüllendirdi...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Moskova'da gerçekleşen Dünya Güreş Şampiyonası'nda Dünya Şampiyonu olan kulübümüz sporcusu Selçuk Çebi'ye ev hediye etti.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Kadir Topbaş, Moskova'da gerçekleşen Dünya Güreş Şampiyonası'nda Grekoromende 74 kiloda Dünya Şampiyonu olan sporcumuz Selçuk Çebi ile Kulüp Başkanımız Göksel Gümüşdağ, Genel Müdürümüz Kamil Dizar ve kulüp yöneticilerini makamında kabul etti.

Çebi 2. kez dünya şampiyonu

Saraçhane Belediye Sarayı'nda gerçekleşen görüşmede konuşan Başkan Kadir Topbaş, dünya şampiyonu sporcumuzu tebrik ederek, 'Selçuk Çebi gururumuz. Gerçekten mutluluk duyduk bir rekora imza atarak 74 kiloda ikinci kez üst üste dünya şampiyonluğu aldı. İnşallah gelecek yıl İstanbul'da düzenlenecek şampiyonada da kırılmayacak bir rekora imza atarak 3 yıl üst üste olur. Kendisine başarısından dolayı İstanbullular adına teşekkür ediyorum' dedi.

'Amatör spora çok ciddi destek veriyoruz'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak amatör spor dallarına çok ciddi destek verdiklerini ve İBB Spor Kulübü'nün de futbol dışında birçok spor branşında sporcu yetiştirdiğini hatırlatan Kadir Topbaş, şöyle konuştu; 'Evet, futbolda Süper Lig'de bir takımımız var, ama zannedildiği gibi takıma çok ciddi bir yatırım yaptığımızı söylemeyiz. Belediye olarak daha çok amatör kulüplere ciddi ölçekte destek vermekteyiz. İBB Spor Kulübü'nde birçok branşta madalya getiren 4 bin 800 civarında lisanslı sporcumuz var. Yine birçok branşta Milli Takımımıza sporcu vermekteyiz. İşte bunlardan bir tanesi de Grekoromende gurur verici bir başarıya imza atan Selçuk Çebi kardeşimiz. Başarısıyla gurur duyduk Belediye olarak da çalışmalarımızın ne kadar doğru yönde olduğunu bir kez daha gördük.'
 İstanbul'da çok modern ve güzel spor tesisleri kurduklarını 130 okulun bahçesine yaptıkları kapalı spor salonları ile sporu okullardan başlattıklarını anlatan Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; 'Belediye olarak, 16'sını dönemimizde yaptığımız 18 tane dev spor kompleksimizde spor yapmak isteyen amatör ve lisanslı vatandaşlarımıza hizmet sunuyoruz. Bunlardan bir tanesi olan Cebeci Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi için, ‘Avrupa'da bile bu ölçekte bir tesis yok' deniliyor. Orada tüm spor dallarının bir arada çalışabileceği bir altyapı oluşturduk. Nüfusunun yüzde 40'ı 18 yaşının altında olan ulusumuz, bundan sonra birçok branşta madalya alacak sporcular yetiştirecektir.'

'İstanbul spora ve sporcuya bayraktarlık yapıyor'

'Türkiye'de düzenlenen Dünya Basketbol Şampiyonası'nda ikinci olan ‘12 Dev Adam'ı da kutluyorum. Onur verici gurur verici bir maçtan sonra bize dünya ikinciliğini hediye ettiler. İstanbul ile de her branşta spora ve spor adamına bayraktarlık yaptığı için ayrıca gurur duyuyorum' diyen Başkan Kadir Topbaş, Çebi'ye bir teşekkür plaketi ile KİPTAŞ Hadımköy Konutları'ndan 95 metrekarelik bir daire hediye etti. Dairenin tapusunu şampiyon sporcuya teslim eden Başkan Topbaş, anahtarı verirken evli olup olmadığını sordu. Çebi'nin evli ve çocuk sahibi olduğunu öğrenen Kadir Topbaş, 'Çocukların sayısı arttıkça dairelere daha çok ihtiyacın olacak. Sen güreş yapmaya devam et, çocukların geleceğini hazırla' diye espri yaptı. Öte yandan Kulüp Başkanımız Göksel Gümüşdağ ise türk sporuna yaptıkları hizmetin karşılığını almanın mutluğunu yaşadıklarını belirterek, 'Selçuk hem kendisi hem de kulübümüz açısından önemli başarılara imza attı. Devamını da getireceğini biliyorum' diye konuştu. Kulüp Başkanımız Göksel Gümüşdağ Şampiyon güreşçimiz Çebi ve Güreş Şube Sorumlumuz Hasan Hüseyin Yaşar'a saat hediye etti.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz