Başkan İmamoğlu, İstanbul BBSK standını ziyaret etti

Vodafone 41. İstanbul Maratonu öncesi düzenlenen "Maraton ve Spor Fuarı"nın açılışını gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, fuar alanında İstanbul BBSK standını ziyaret etti.

Spor İstanbul tarafından 3 Kasım Pazar günü düzenlenecek Vodafone 41. İstanbul Maratonu öncesi "Maraton ve Spor" fuarı ziyarete açıldı.

Türkiyenin en spor fuarı sloganıyla 2 Kasım'a kadar devam edecek fuarın açılışını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptı. Fuar alanını gezen Başkan İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nün standını ziyaret etti. 

Stantta bulunan İstanbul BBSK'nın Milli sporcuları Cenk İldem, Atakan Yüksel, Beytullah Eroğlu, Dilara Lokmanhekim, Büşra Katipoğlu, Samed Gök ve Ömer Faruk Yürür ile kısa süre sohbet eden İmamoğlu daha sonra sporcularla birlikte fotoğraf çektirdi. 

Maraton ve Spor Fuarı'nın basın tanımında konuşan Başkan İmamoğlu, "41. Vodafone İstanbul Maratonu’nun bütün partnerlerine çok teşekkür ediyorum. Muazzam bir işbirliği ve güzel sonuçları elde ettiğimiz bir süreç yaşıyoruz. İstanbul Maratonu, kesinlikle dünyanın en iyi 3 maratonundan biri olmayı hak ediyor. Çünkü böyle bir coğrafya başka hiçbir yerde yok. Düşünsenize koşarak iki kıtayı birleştiriyorsunuz. İçine her türlü simgeyi katabilirsiniz. Barışı, sevgiyi, yardımlaşmayı, dayanışmayı, çevreyi, havayı, suyu, denizi, her şeyi katabilirsiniz. Bütün koşu esnasında dünyanın binlerce yıllık tarihinin izlerini izleyebilirsiniz.  Bence yüz binlerce İstanbullu parkur boyunca hem koşucuları desteklemeliler, hem de İstanbul’un tadını çıkarmalılar. Bütün hemşerilerimi parkur civarında görmeyi çok arzu ediyorum. Bu Pazar koşamayan aileleri çocuklarıyla, gençleriyle parkura davet ediyorum" dedi.
 
Maraton ve spor fuarının dünyada en çok ziyaret edilen spor fuarlarından biri olduğunu dile getiren  Başkan İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Fuarda farklı sürprizler olduğunu buradan görebiliyorum. Spor çok değerli, sporun ruhunu yaşamak, hissetmek lazım. İstanbul senin durma koş. Çünkü artık İstanbul 16 milyon İstanbullunun. 16 milyon İstanbullu bunun tadını çıkartmalı, keyfini yaşamalı. Pazar günü hep beraber oradayız. Ben de oradayım. Ama yine söylüyorum. On binlerce koşucumuzun ya da katılımcı vatandaşımızın yanı sıra yüz binlerde insanımızın da parkurlarda katılımcıları motive ederek, onları alkışlayarak katılmasını da tekrar hatırlatmak istiyorum."

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz