Başkan İmamoğlu: “Hedefimiz Tokyo 2020”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul BBSK’nın Tokyo 2020 Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’nda ülkemizi en yüksek sporcu sayısıyla temsil etmek için var gücüyle çalışması, benim için güzel bir gurur kaynağıdır” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Japonya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından Beşiktaş'taki özel bir otelde düzenlenen resepsiyona katıldı. Başkan İmamoğlu, Japonya’nın 126’ncı İmparatoru Naruhito onuruna verilen resepsiyonda bir konuşma yaptı. Japon ve Türk halkının birbirlerine karşılıklı sevgi beslediklerini vurgulayan İmamoğlu, “Uzaktaki dostumuz olarak gördüğümüz Japonya ile köklü bir tarihi geçmişe sahip her dönem sıcaklığını yitirmeyen ilişkilerimiz bulunuyor” dedi.

Başkan İmamoğlu, 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları’nın Tokyo'da düzenlenmesinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi için ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi. Hedeflerinin en yüksek sporcu sayısıyla Tokyo’da yer almak olduğunu belirten İmamoğlu, “3 bin 500'ü aşkın sporcusu ve 136 takımı ile Türk sporunun altyapı fabrikası olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nün, Tokyo 2020 Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’nda ülkemizi en yüksek sporcu sayısıyla temsil etmek için var gücüyle çalışması, benim için güzel bir gurur kaynağıdır” dedi.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz