Başbakanımız şampiyonlarla beraber

Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, 2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında Türkiye'ye madalya kazandıran Olimpiyat şampiyonumuz Servet Tazegül'ün de aralarında yer aldığı sporcuları kabul etti.

 

Londra'da düzenlenen olimpiyat oyunlarında Türkiye'ye altın, gümüş ve bronz madalya kazandıran sporcular Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti.  Başbakanlık Resmi Konut'ta gerçekleştirilen ve Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile  Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ın hazır bulunduğu ziyarette Türkiye'ye altın madalya kazandıran tekvandocumuz Servet Tazegül ve atlet Aslı Çakır Alptekin, gümüş madalya kazandıran atlet Gamze Bulut ve tekvandocu Nur Tatar ile bronz madalya kazandıran güreşçi Rıza Kayaalp yer aldı.

Ziyarette sporcuların antrenörleriyle birlikte bağlı oldukları federasyonlar başkanları olan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin şahin  ile Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker de hazır bulundu.

Yaklaşık 1 saat süren ve basına kapalı gerçekleştirilen ziyarette Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başarıda emeği geçen herkesi kutladı. Tekvando yönetimi ve teknik ekibinden övgüyle bahsederken, bu başarıların örnek olmasını da diledi. Milli sporcular, ziyarette Başbakan Erdoğan'a olimpiyatlarda mücadele ettikleri anları gösteren fotoğraflardan ve kullandıkları kıyafetlerden oluşan hediyeler sundu.

''181 sporcuyla katılmak da bir mesafe''

Erdoğan, kabulde yaptığı konuşmada, ''Tüm takımlarımıza teşekkür ediyorum. 181 kardeşimizin olimpiyatlara katılmış olması da bizim için bir mesafe. Gönlümüz ilk defa bu kadar yüksek oranda katıldığmız bu olimpiyatlarından çok daha farklı sayıda madalyayla dönmekti'' dedi.
Teknik heyet ve sporcularla hatıra fotoğrafı çektiren Erdoğan, ''Sizlere bugünün anısına telefon sunuyorum. Arayı fazla açmadan yemekte de bir araya gelip çeklerinizi, ödüllerinizi orada takdim edeceğiz'' ifadesini kullandı. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz