Bakü'de Karatecilerimiz Kürsüyü parselledi..

Bakü'de yapılan 1. Avrupa Oyunları'nda Milli forma altında mücadele eden Karatecilerimizden Burak Uygur altın, Merve Çoban Gümüş, Erman Eltemur ise bronz madalya kazanarak kürsüye çıkmayı başardı.

 Bakü'deCrystal Hall'dedevam eden 1. Avrupa Oyunları'nda mücadele eden Karatecilerimiz Kumite dalında 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz olmak üzere 3 madalya kazanmayı başardı.

Milli forma altında mücadele eden Karatecilerimizden Burak Uygur 67 kiloda Avrupa Oyunları Şampiyonu olarak ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmeyi başardı. Milli sporcumuz Uygur, sabah seansında Macar Yves Martial Tadissi, Hırvat Danil Domdjoni ve Alman Ricardo Giegler'in yer aldığı grubu ikinci tamamlayarak elemelerden yarı finale yükselmişti. Yarı final maçında Azeri sporcu Niyazi Aliyev'i 4-1, finalde ise Fransız Steven da Costa ile 3-3 biten mücadeleyi hakem kararıyla kazanarak altın madalyaya uzandı. Uygur, bu sene İstanbul'da düzenlenen Büyükler Avrupa Şampiyonası'nda da bronz madalyanın sahibi olmuştu.

MERVE ÇOBAN OYUNLAR 2.'Sİ

Crystal Hall'de Kumite dalında tatamiye çıkan 22 yaşındaki bayan sporcumuz Merve Çoban da 61 kilo finalinde Fransız rakibi Lucie Ignace'ye 1-1 biten maç sonunda hakem kararıyla mağlup olarak Avrupa Oyunları 2.'si oldu ve gümüş madalya ile yetindi.

Sporcumuz Merve Çoban, 61 kiloda çıktığı maçlarda B Grubu'nda Hırvat Ana Lenard ile 0-0 berabere kaldı. Slovak Ingrida Suchankova'yı 2-0, Azeri Farida Abiyeva'yı ise 2-1 yenen Çoban, yarı finale kalmış ve yarı finalde de başarılı olarak adını finale yazdırmıştı. Sporcumuz Finalde ise hakem kararıyla Fransız rakibine yenilerek gümüş madalyada kaldı.

ERMAN ELTEMUR OYUNLAR 3.'SÜ

Crystal Hall'de Kumite dalında 75 kiloda tatamiye çıkan sporcumuz Erman Eltemur ise madalya maçında Alman rakibi Noah Bitsch'i 5-0 mağlup ederek Avrupa Oyunları 3.'sü oldu ve bronz madalyaya uzandı.

Milli sporcumuz ilk turda Azeri rakibi Rafael Aghayev'i farklı mağlup ederek yarı finale yükseldi. Yarı finalde İtalyan Luigi Busa karşısında hakem kurbanı olan sporcumuz final şansını kaybetti. Üçüncülük maçında ise Alman rakibini net bir skorla 5-0 yenerek saf dışı bırakan sporcumuz madalyaya uzandı.

Genç sporcumuz daha önce U-21 Dünya ve Avrupa Şampiyonluğu bulunan kariyerine Büyükler Avrupa 3.'lüğünü de eklemiş oldu.

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz