Bakü'de 2 altın 1 gümüş ve 3 bronz .

Bakü'de yapılan 4. İSLAM Oyunlarında mücadele eden Judocularımızdan Kayra Sayit ve Büşra Katipoğlu altın, İlker Güldüren gümüş, Batuhan Efemgil, Sinan Sandal ve Nazlıcan Özerler ise bronz madalya kazandı.

 4.İslam Dayanışma Oyunları'nın ikinci gününde Kayra Sayit altın, İlker Güldüren gümüş, Batuhan Efemgil ise bronz madalya kazanan isimler oldular. Oyunlarda judo ülke sıralamasında Türkiye; üç altın, dört gümüş ve üç bir bronz madalya kazanarak ikinci sırada yer aldı. Ev sahibi Azerbaycan ise birinci oldu.

+78 kg'da Kayra Sayit yarı finalde Faslı İ.Bensalem'i üç ihtar ardından eleyip final vizesi aldı. Finalde Azerbaycanlı Iryna Kindzerska'yı ipponla yenerek altın m adalyayı boynuna taktı.

Erkekler 81 kg'da İlker Güldüren ilk turda Afganlı W.Yousufzai'yi yendi ve çeyrek finalde Gabonlu T.Kouma ile karşılaştı. Güldüren ipponla geçtiği bu rakibinden sonra yarı finalde Özvek D.Bobonov'la kapıştı. Maçı ipponla kazanan İlker Güldüren finalde İranlı Saeid Mollaei ile kapıştı. Müsabakayı puan verince yitiren Güldüren gümüş madalyanın sahibi oldu.

90 kg'da Batuhan Efemgil ilk turu bay geçti. Çeyrek final maçında Özbek D.Sattonov'u uzatmada puanla eleyen Efemgil yarı finalde Azerbaycanlı M.Mehdiyev'le mücadele etti. Maçı kaybeden Batuhan bronz madalya için Ürdünlü İ.Khalaf'ı puanla yenerek kürsüdeki yerini aldı.

+100 kg'da Feyyaz Yazıcı ilk turu bay geçerek çeyrek finalde Cezayirli N.Temmar'a rakip oldu. Bu müsabakayı kaybeden Yazıcı, repesajda Senegalli M.Ndiaye ile kapıştı. Maçı kazanan Feyyaz bronz madalya müsabakasında Kazak rakibi Y.Yergaliyev'e yenildi ve madalya dışında kaldı. 

Şampiyonanın ilk gününde ise 63 kg'da Büşra Katipoğlu ise direk yarı finalde Cezairli A.Belkacdi ile başlayan madalya yolculuğunda finalde Azerbaycanlı Khanım Hüseyinova ile karşılaşan Katipoğlu rakibine üst üste ihtarlar verdirdi ve altın madalyaya uzandı.

57 kg'da Nazlıcan Özerler ilk turu bay geçip çeyrek finalde Özbek A.Allanazarova ile yaptığı müsabakayı altın skorda rakibine ceza verdirerek kazandı. Cezayirli R.Tartek ile yarı final için kapışan Özerler uzatmada puan verdi ve üçüncülük müsabakasını Kırgız K.Beldiagina ile yaptığı müsabakayı altın skorda rakibine ihtar verdirerek bronz madalyaya uzandı.

66 kg'da Sinan Sandal da ilk turu maç yapmadan geçip Kamerumlu E.D.Nama ile yaptığı yarı final maçını kazanan Sandal Cezayirli H.Zardani ile yaptığı final müsabakasını kaybetti ve üçüncülük için S.Arabistanlı E.Majrashi ile karşılaşmayı ipponla kazanarak bronzu k

Dilara Lokmanhekim ise çeyrek finalde Özbek D.Keldiyonova'ya altın skorda yenildi ve repesaja kaldı. Gabonlu rakibini ipponla geçen Lokmanhekim üçüncülük için Cezayirli M.Moussa ile yaptığı mücadeleyi altın skorda kaybetti ve kürsüden uzak kaldı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz