Bahri ve Azize Olimpiyat Vizesini Aldı...

İstanbul`da yapılan 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıtası elemelerinde mücadele eden sporcularımız Bahri ve Azize Tanrıkulu`nun yanı sıra Sibel Güler ve Servet Tazegül olimpiyatlara gitmeye hak kazandı.

Ahmet Cömert Spor Salonu`nda 43 ülkeden 131 sporcunun katılımıyla yapılan organizasyonda, ülkeler için 4 sporcu ile mücadele etme sınırlandırılması yapılırken, elemelerde ilk 3`e giren sporcular olimpiyatlara katılmaya hak kazandı. Kulübümüz sporcularından Bahri Tanrıkulu ve Azize Tanrıkulu Olimpiyat vizesi almayı başardı. Ülkemizi temsil eden diğer sporcular Servet Tazegül ve Sibel Güler de Olimpiyat vizesi alırken, Türk sporcuların hepsinin barajı geçmesiyle Türkiye, olimpiyatlarda ilk kez 4 tekvandocuyla temsil hakkını elde etti. Elemelerin ilk gününde, bayanlar 67 kiloda Sibel Güler ile erkekler 80 kiloda Bahri Tanrıkulu finalde rakibinin müsabakaya çıkmamasıyla olimpiyat vizesi alırken, dün sona eren organizasyonda bayanlar 57 kiloda Azize Tanrıkulu, erkekler 68 kiloda Servet Tazegül olimpiyatlara gitmeyi garantiledi.
Bayanlar 57 kiloda çeyrek finalde, Belçikalı Stefanie Verhoeven ile yaptığı mücadeleyi 1-0 kazanan ve yarı finale yükselen sporcumuz Azize Tanrıkulu, burada İsrailli Bat El Getterer`i 4-1 yenerek finale çıktı. Finalde Hırvat Martina Zubcic`e 1-0 yenilen Azize Tanrıkulu, ikinci olarak olimpiyatlara gitmeyi başardı. Bu kategoride İsrailli Bat El Getterer üçüncü oldu.
Erkekler 68 kiloda ilk turda Hırvatistanlı Matija Santic`i 4-1, çeyrek finalde Rus Alan Akoev`i 3-0 ve yarı finalde Arnavut Perparim Elezaj`i 8-1 yenen Servet Tazegül finale yükseldi. Servet, finalde Alman Daniel Manz`ı 4-2 yenerek elemelerde şampiyon olarak olimpiyatlara gitmeye hak kazandı. Bu sıklette Hollandalı Dennis Bekkers üçüncü oldu.
Elemelerde ayrıca bayanlar 67 üstü kiloda yapılan müsabakalarda, İspanyol Rosana Simon Alemo birinci, İsveçli Karolina Kedzierska ikinci, Norveçli Nina Solheim üçüncü oldu. Erkekler 80 üstü kiloda gerçekleştirilen karşılaşmalar da ise İspanyol Jon Gancia Aguoda birinci olurken, İtalyan Leonardo Basile ikinci, Yunan Nikolaidis Alexandros da üçüncülüğü elde etti.
Organizasyon sonunda düzenlenen ödül töreninde, Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin ile yetkililer, dereceye giren sporculara madalyalarını verdi.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz