Bahri Tanrıkulu bronzu kaçırdı

2012 Londra Olimpiyatı'nda, erkekler artı 80 kiloda mücadele eden milli tekvandocumuz Bahri Tanrıkulu, Çinli Liu Xiabo'ya bronz madalya maçında 3-2 mağlup olarak olimpiyat oyunlarını 5'inci sırada tamamladı

 Milli tekvandocumuz Bahri Tanrıkulu, kırık parmakla mücadele ettiği olimpiyat oyunlarında, bronz madalya maçında çinli rakibiLiu Xiabo'ya3-2 mağlup olarak madalya şansını kaybetti.

İlk turda Yunan rakibi Aleksandros Nikolaidis'i 7-3 mağlup eden sporcumuz Bahri Tanrıkulu'nun sol el serçe parmak kemiğinin kırılmıştı. Kırık parmağıyla çıktığı çeyrekfinalmaçında 1 numaralı seribaşı olimpiyat şampiyonu Güney Koreli Dongmin Cha'yı 4-1 yenen Bahri Tanrıkulu, yarı finalde Gabon'dan Anthony Obame'ye son saniyede verdiği puanla 3-2 yenilmiş ve finali kıl payı kaçırmıştı. Bahri Tanrıkulu, repesaj maçını kazanan Çinli Liu Xiabo ile bronz madalya için karşılaştı.

Milli sporcumuz, Liu Xiaobo karşısında mücadeleye çok iyi başladı ve ilk dakikayı 2-0 önde geçti. Çinli tekvandocunun kafaya tekniği sonucu 3 puan almasını engelleyemeyen Bahri Tanrıkulu, 1. raundu 3-2 geride kapattı. İkinci rauntta 2 tekvandocunun da kontrollü mücadelesi sonucu puan çıkmadı ve son raunda Çinli tekvandocunun 3-2 üstünlüğüyle girildi. Çinli tekvandocunun savunmasına karşılık büyük çaba harcayan Bahri Tanrıkulu, puan almayı başaramadı ve mücadeleyi 3-2 kaybederek, olimpiyat 5'incisi oldu.

Londra'da son olimpiyat oyunlarına katılan Bahri Tanrıkulu, 2004 Atina Olimpiyat Oyunları'nda ilk turda kolunun 2 yerden kırılmasına rağmen mücadeleyi bırakmayarak finale kadar yükselmiş ve gümüş madalyanın sahibi olmuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz