Azize`den gümüs madalya...

Tayland`in baskenti Bangkok`ta düzenlenen 1. Tekvando Takimlar Dünya Kupasi`nda, milli forma altinda mücadele eden sporcumuz Azize Tanrikulu 2. olarak gümüs madalyanin sahibi oldu.

Şampiyonanın ikinci gününde 63 kiloda tatamiye çıkan sporcumuz Azize Tanrıkulu, ilk maçında Fildişi Sahili`nden rakibini 6-0, ikinci maçında ABD`li rakibini 6-3, üçüncü maçında da İsveçli rakibini 3-1 yenerek finale yükseldi. Finalde, Koreli rakibine 4-2 yenilen Tanrıkulu, gümüş madalyada kaldı.
5 gün süren ve 35 ülkeden 300 sporcunun katıldığı kupada bireysel ve takım kategorilerinde yapılan müsabakalar sonunda, bayanlarda 61 kiloda Azize Tanrıkulu ve 68 kiloda Sibel Güler ikinciliği, erkeklerde de 68 kiloda Köksal Durusoy üçüncülüğü elde etti.
Takım kategorisinde ise Kadriye Selimoğlu (47 kilo), Zeynep Kirez (54 kilo), Azize Tanrıkulu (61 kilo), Sibel Güler (68 kilo) ve Filiz Nur Aydın`dan (artı 68 kilo) oluşan Türk Milli Bayan Takımı, Güney Kore, Almanya, Norveç, Çin Halk Cumhuriyeti, İsveç, Tayland ve Avustralya ile karşılaştı. Milli takım, Güney Kore`ye finalde 3-2 yenilerek 2. sırada kaldı.
Türkiye, Mısır, ABD, Çin Halk Cumhuriyeti ve Tayvan ile birlikte kupanın en mücadeleci ekibi seçildi.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz