Azize Altina Vurdu...!

Bayanlar 63 kiloda mücadele eden milli sporcumuz Azize Tanrikulu, ilk maçinda Belçikali, 2. maçinda Isveçli, yari finalde Belarus ve finalde de Ispanyol rakiplerini yenip Avrupa Sampiyoni olarak altin madalyanin sahibi oldu.

AZİZE AVRUPA ŞAMPİYONU
Bahri, Esra ve Zeynep Gümüş`te kaldı.
Letonya`nın başkenti Riga`da yapılan Avrupa 16. Erkekler ve 15. Bayanlar Büyükler Tekvando Şampiyonası`nda milli takım kadrosunda yer alan sporcularımızdan Azize Tanrıkulu Avrupa Şampiyonu, Bahri Tanrıkulu, Zeynep Murat ve Esra Akbaş ise Avrupa ikincisi oldu.
48 ülkeden 650 sporcunun katlımıyla yapılan şampiyonayı Türkiye 3 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalyayla genel klasmanda ve erkeklerde takım halinde birinci, bayanlarda ise 3. olarak tamamladı.

BAHRİ, ESRA VE ZEYNEP GÜMÜŞ`TE KALDI
Erkekler 84 kiloda müsabaya çıkan milli gururumuz Bahri Tanrıkulu ilk turda Yunan, 2. turda Polanyalı, çeyrek finalde Belaruslu, yarı finalde de Fransız rakiplerini yenmeyi başarırken, final mücadelesinde İspanyol rakibine 1 sayıyla yenilerek gümüş madalyada kaldı.
Bayanlarda 55 kiloda tatamiye çıkan sporcumuz Zeynep Murat Duran ise ilk
turda İsveçli, çeyrek finalde Rus, yarı finalde de Alman rakibi karşısında üstünlük sağlarken, final maçında Hırvat rakibine 2 puanla yenildi ve gümüş madalyada kaldı.
59 kiloda mücadele eden milli sporcumuz Esra Akbaş da, ilk turda Sırp, 2. turda Avusturyalı, çeyrek finalde Fransız, yarı finalde de Hırvat rakiplerini yendi. Akbaş, finalde İspanyol rakibine altın vuruşla yenilerek gümüş
madalyanın sahibi oldu.


Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz