Avrupa Şampiyonası'na İstanbul BBSK damgası...

Karatecilerimiz Avrupa Şampiyonası'nda ferdi dalda 2 altın, 1 gümüş 2 bronz madalya; takım dalında ise 1 altın, 2 gümüş madalya elde etti.

28-31 Mart tarihleri arasında İspanya'nın Guadalajara kentinde yapılan 54. Büyükler Avrupa Karate Şampiyonası'na İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları damga vurdu. 


Karatecilerimiz ferdi dalda 2 altın, 1 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplam 5 madalya kazanırken takım dalında 1 altın 2 gümüş madalya elde etti.

Ferdi müsabakalar sonucunda sporcularımızdan kumite 84 kiloda Uğur Aktaş ve kumite 61 kiloda Merve Çoban Avrupa Şampiyonu oldu. 

Ali Sofuoğlu'nun kata dalında gümüş madalya ettiği turnuvada kumite 50 kiloda Serap Özçelik Arapoğlu ve +68 kiloda Meltem Hocaoğlu bronz madalya kazandı. 

Millilerimiz takım dalında ise erkek kumite, kadın kumite ve erkek katada yarışırken takım kadrolarının tamamı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Sporcularından oluştu. 

Uğur Aktaş, Erman Eltemur, Burak Uygur, Alparslan Yamanoğlu ve Murat Özden oluşan erkek kumite takımız Avrupa şampiyonu oldu. 

Yıldız Aras, Merve Çoban, Meltem Hocaoğlu ve Eda Eltemur'dan oluşan kadın kumite takımız ve yine sporcularımız Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş ve Kutluhan Duran'dan oluşan erkek kata takımımız ise gümüş madalya elde etti. 

Avrupa Şampiyonası'nda sporcularımızın elde ettiği dereceler; 

Kumite 84 KG Uğur Aktaş - Avrupa Şampiyonu 
Kumite 61 KG Merve Çoban - Avrupa Şampiyonu 
Erkek Kata Ali Sofuoğlu - Avrupa İkincisi
Kumite 50 KG Serap Özçelik - Avrupa Üçüncüsü
Kumite +68 KG Meltem Hocaoğlu - Avrupa Üçüncüsü
Erkek Kumite Takım - Avrupa Şampiyonu 
Kadın Kumite Takım - Avrupa İkincisi
Erkek Kata Takımı - Avrupa İkincisi
 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz