Avrupa Oyunları'na İstanbul BB Damgası.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılan Avrupa Oyunları'nda kulübümüz sporcuları ülkemize 4 farklı branşta (Güreş, Karate, Taekwondo ve Badminton) 1 altın, 2 gümüş ve 8 bronz olmak üzere toplam 11 madalya kazandırdı.

 Bakü'de yapılan Avrupa Oyunları'na Milli takıma 7 farklı kategoride (Güreş, Judo, Karate, Masa Tenisi, Taekwondo, Voleybol ve Badminton) 29 sporcu veren kulübümüz, ülkemizin 6 altın, 4 gümüş ve 19 bronz olmak üzere kazandığı toplam 29 madalyanın, 1 altın, 2 gümüş ve 8 bronz olmak üzere toplam 11'ini bünyesinde yer alan sporcuların kazandırmasının haklı gururunu yaşıyor.

Kulübümüz sporcuları Karate Branşı'nda 1 altın,1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.

Karatede Bakü'de mücadele veren sporcularımızdan Burak Uygur 67 kilodaFransız Steven da Costa ile 3-3 biten mücadeleyi hakem kararıyla Avrupa Oyunları Şampiyonu olmayı başardı.

Bir diğerKaratecimiz Merve Çoban ise 61 kilo finalinde Fransız rakibi Lucie Ignace'ye 1-1 biten maç sonunda hakem kararıyla mağlup olarak Avrupa Oyunları 2.'si oldu ve gümüş madalya ile yetindi.

Kumite dalında 75 kiloda tatamiye çıkan Karatecimiz Erman Eltemur ise madalya maçında Alman rakibi Noah Bitsch'i 5-0 mağlup ederek Avrupa Oyunları 3.'sü oldu ve bronz madalyaya uzandı.

-84 kiloda mücadele veren Milli Karatecimiz Uğur Aktaş, ilk turda kaybettiği Kosovalı Alvin Karaqi'den rövanşı 4-3 alarak Avrupa Oyunları'nı 3. sırada tamamladı ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Kulübümüz sporcuları Güreş Branşı'nda 1 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı.

74 kiloda mindere çıkan Güreşçimiz Soner Demirtaş ise Serbest Stil'de, finalde Rus rakibi Aniuar Geduev'e 4-0 yenilerek Avrupa Oyunlar 2.'si olup gümüş madalya kazandı.

Serbest Stil 70 kiloda mindere çıkan Milli Güreşçimiz Yakup Gör, madalya maçında Sırp Rakibi Efendiev'i 17-6 teknik üstünlükle mağlup ederek Avrupa Oyunlar 3.'sü olup Bronz madalya kazandı.

Grekoromen stil 85 kiloda mücadele eden Milli Güreşçimiz Metehan Başar, Ermeni rakibini 3-0 mağlup ederek Avrupa Oyunları 3.'sü olarak bronz madalya kazandı.

Milli Güreşçimiz Cenk İldemise,98 kilodaAzerbaycanlı Nuriyev'i 3-0 mağlup ederekAvrupa Oyunları 3.'sü oldu bronz madalyaya uzandı.

Kulübümüz sporcuları Badminton Branşı'nda 2 bronz madalya kazandı.

Badmintonçift kadınlarda ülkemizi temsil eden Milli sporcularımız Özge Bayrak  ve Neslihan Yiğit ikilisi, Avrupa Oyunları 3.'sü olarak önemli bir başarıya imza attı ve bronz madalya kazandı.

Kulübümüz sporcuları Taekwondo Branşı'nda 1 bronz madalya kazandı.

67 kiloda mücadele eden Milli Taekwondocumuz Nur Tatar, madalya maçında Fransız Haby Niare'yi 8-7 mağlup ederek Avrupa Oyunları'nda 3.'süolarak bronz madalya kazanmayı başardı.

Judo, Masa tenisi ve Voleybol branşlarında ise sporcularımız madalyanın uzağında kaldı. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz