Avrupa Kulüpler Şampiyonasına veda ettik

Andrey Karlov Gennadyevich anısına Ankara'da yapılan Avrupa Kulüpler Judo Şampiyonasında Judo erkek takımımız Fransız takımı SGS'ye 3-2, ikinci maçında Sırbistan takımı Redstar'a 4-1 yenilip şampiyonaya veda etti.

Avrupa Kulüpler Şampiyonası Golden Lig'de Türkiye'yi erkeklerde temsil eden Judo takımımız, Fransız takımı SGS'ye 3-2, ikinci maçında Sırbistan takımı Redstar'a 4-1 yenilip şampiyonayıyedinci sırada bitirdi.


Erkekler finalinde iki Rus ekibinden Yawara Neva birinci, Nevw Stream ikinciliği elde etti. Sporting Lizbon (Portekiz) ve Fighter (Gürcistan) üçüncü sırayı aldılar. Şampiyon Yawara Neva takımının madalyalarını ise Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, ikinci olan New Stream'in madalyalarını ise Federasyon Başkanımız Sezer Huysuz, 3. olan takımlara ise madalyalarını  Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdiler.


Avrupa Kulüpler Şampiyonası Golden Lig'de Türkiye'yi kadınlarda temsil eden Galatasaray takımı, üçüncülük maçında Fransız Limoges'i 3-2 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Açılış töreni

Organizasyonun açılış seremonisinde geçen yıl silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov anısına bir sinevizyon gösterisi sunuldu.Madalya müsabakaları öncesinde Andrey Karlov için 1 dakikalık saygı duruşu yapılırken, Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin'in mesajı da okundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bakan Bak,yaptığı konuşmada, Rusya ve Türkiye'nin bu coğrafyada hep dost olarak kalacaklarını söyledi.

 'Öncelikle büyük diplomat ve güzel insan Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov adına düzenlediğimiz bu turnuvaya hoş geldiniz' diyen Bakan Bak, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Cumhuriyeti Başkanı Vladimir Putin çok iyi birer arkadaş. Bu iki liderin iki ülkesi olarak dostluğumuz ilelebet sürecektir. Bu spor organizasyonu Ankara'da saldırı sonucunda kaybettiğimiz Andrey Karlov adına yapmayı planladık. Spor ortak bir dil. İki ülke Rusya ve Türkiye spordaki ortak dostlukları tüm alanda gerçekleştirilecektir. Sayın Cumhurbaşkanı'nın selamlarını getirdim. Tüm misafirlere özellikle de Andrey Karlov'un eşine selamlarını ilettiler. Altın ligin son ayığının yapılması için Avrupa ve Dünya Judo Federasyonu'na teşekkür ediyoruz. Tüm takımlara başarılar diliyorum. Türkiye ve Rusya bu coğrafyada dost olarak kalacaktır. Andrey Karlov'u hiç bir zaman unutmayacağız.' 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz