Avrupa FATİH'i yurda döndü.

Almanya'da yapılan Avrupa Güreş Şampiyonası'nda serbest stil 120 kiloda altın madalya kazanan Fatih Çakıroğlu, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı.

 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda serbest stilde 120 kiloda altın madalya kazanan Fatih Çakıroğlu, İstanbul'a geldi. Almanya'nın Dortmund kentinde yapılan Avrupa Güreş Şampiyonası'nın ardından yurda dönen Türkiye Güreş Milli Takımı kafilesi, Atatürk Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı. Havalimanında açıklamalarda bulunan şampiyon güreşçimiz Çakıroğlu, bu başarının tarif edilemez bir duygu olduğunu belirterek, 'Kazanılan başarı, İstiklal Marşımızı okutmamız, bayrağımızın göklere çekilmesi, sıcağı sıcağına apayrı bir duygu oluyor. Ülkemize geldiğimizde bizleri böyle coşkuyla karşılamanız daha bir onur verici. İnşallah bu başarılar güreşe her zaman, her yerde destek olur. Çünkü bu bizim ata sporumuz. Serbest güreş düşüşteydi. Dünya Şampiyonası'nda da bu çıkışımızı devam ettirmek, altın madalyaları almak istiyoruz' dedi.

Türkiye'de güreş sporuna yeterli desteğin verilmediğini ifade eden Çakıroğlu, 'Ben yeterli desteğin verildiğini düşünmüyorum. Çok daha iyi olması lazım. Çünkü güreş bizim ata sporumuz. İstanbul Büyükşehir Belediyespor sporcusu olarak başkanımız Göksel Gümüşdağ'a ve Belediye Başkanımız Kadir Topbaş'a çok teşekkür ediyorum. Bize çok büyük destekleri oluyor. Allah razı olsun. Bu başkanlarımız gibi diğer belediyeler ve iş adamlarımız da bize destek olmalılar. Çünkü Türk güreşinin bir yerlere gelmesini istiyorsak, yetenekli arkadaşlarımızı ortaya çıkarmamız lazım' diye konuştu.

Milli sporcumuzu Hava alanında karşılayan Genel Müdürümüz Kamil Dizar ise, Fatih Çakıroğlu'nun her yönden örnek bir sporcu olduğunu ifade ederek, 'Güreş branşı da bizim kulübümüzün lokomotif bir branşıdır. Her ne kadar futbol olarak önde gözüküyorsak da, esas ağırlığı verdiğimiz branşların başında güreş vardır. Fatih'te çok örnek bir güreşçidir. Sporun yanında her türlü hareketi ile kulüpteki devamlılığı ile antrenmanları ve hocaları ile ilişlileriyle de önde gelen isimlerdendir. Ben kendisine bu onur verici başarısından dolayı çok teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.

Çakıroğlu açıklamanın ardından, müsabakalar neticesinde kazandığı altın madalyayı öperek, 'Madalyanın içi gözüküyor ama altın niteliği taşıyor. Almanlar sanırım biraz malzemeden kaçmış' diyerek espri yaptı.

 Basındaki Haberleri

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz