Avrupa Barajı Engelini aştık!...

Yunanistan'da yapılan Uluslararası Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası'nda Milli forma altında mücadele eden 13 sporcumuzdan 8'i Avrupa Barajı'nı aşarak, 25 altın, 11 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 39 madalya kazandı.

 Paralimpik komitenin yarış takviminde yer alan ve Yunanistan'nın Nausa kentinde yapılan Uluslararası Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası'nda sporcularımız başarılı bir performans ortaya koyarak engelleri aşmasını bildi. Takım olarak uluslararası yarışlarda en fazla madalya aldığımı yarış olma özelliği de taşıyan şampiyonada derece yapan sporcularımız Beytullah Eroğlu, Özlem Kaya, Mustafa Şar, İdil Beyza Alpan, Salih Can Ülger, Nisa Nur Gürses, Murat Köle ve Okan Çınar bir çok kategoride Avrupa barajını aşarak Hollanda'da yapılacak income Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkı kazandı.

Sporcularımızın aldığı dereceler şöyle:

 

            Adı Soyadı                 BIRANŞ                    Derece

1          MURAT KÖLE         50 M SERBEST         2

                                               100 M SERBEST       2

                                               100 M sırtüstü            3

2          MUSTAFA ŞAR       100 M sırtüstü            1

                                               50 M KELEBEK       1

                                               100 M KURBAĞA   1

3          ENGİN DEMİRALAY 50 M SERBEST    2

                                               100 M SERBEST       2

                                               400 M SERBEST       1

4          Nisanur GÜRSES      100 M sırtüstü            2

                                               100 M KELEBEK     1

                                               100 M KURBAĞA   1

5          İDİL BEYZA ALPAN         100 M sırtüstü            1

                                               100 M KURBAĞA   1

                                               100 M SERBEST       1

6          SALİH CAN ÜLGER400 M SERBEST     2

                                               100 M sırtüstü            2

                                               100 M SERBEST       1

7          ÖZLEM KAYA        50 M SERBEST         1

                                               200 M KARIŞIK       1

                                               50 M KELEBEK       1

                                               100 M KURBAĞA   1

8          BEYTULLAH EROĞLU     200 M SERBEST       1

                                               200 M KARIŞIK       1

                                               50 M sırtüstü  1

                                               50 M KELEBEK       1

9          KAAN ÇAVUŞER   100 M sırtüstü            1

                                               100 M KELEBEK     1

                                               100 M SERBEST       2

10        ALPER CEYLANTEPE       400 M SERBEST       1

                                               100 M sırtüstü            2

                                               100 M KELEBEK     3

                                               200 M KARIŞIK       1

11        OKAN ÇINAR                     50 M KURBAĞA     1

                                               50 M sırtüstü  1

12        ZEKİ YİĞİT SELÇUK        100 M SERBEST       3

13        GAYE ELİF ÜÇEYLER      50 M SERBEST         2

                                               100 M sırtüstü            1

                                               100 M SERBEST       2

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz