Avrupa 3.'sü olan Atletlerimiz yurda döndü.

Portekiz'de yapılan 37. Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası'nda başarılı bir performans ortaya koyarak kulüp tarihinin en iyi başarısını elde edip Büyük Erkeklerde Avrupa 3.'sü olan Atletizm takımımız yurda döndü.

 Portekiz'in Albufeira kentinde 21 ülkenin katılımıyla yapılan Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası'nda, İspanyol temsilcisi Atletizmo Bikila'nın 22 puanla şampiyon olduğu yarışlarda, 37 puanlı Portekiz temsilcisi Sport Lisboa Benfika'nın ardından 58 puanla Avrupa 3.'sü olarak bronz madalya kazanan Atletizm takımımız İstanbul'a döndü.  

Avrupa 3.'sü olan ekibimizin kafile başkanlığını da yapan Atletizm Şube sorumlumuz Mustafa Yılmaz, 'Kulüp tarihinin en iyi başarısını elde ederek, bize güvenen ve destek verenleri mahçup etmeyip ülkemize bronz madalya kazandırdık. Bu bizim için büyük bir gurur kaynağı. Bu bir bayrak yarışı. Bu başarıyı daha da ileri noktalara taşımak için çalışmalarımız devam edecek. Ligde lider durumda olan Atletizm takımımızı kutluyor ve bu başarının devamını diliyorum.' diye konuştu.

Antrenörlüğünü Mehmet Gündem'in yaptığı kafilemizde yer alan ve tarihi başarıya imza atan sporcularımız şunlar: Abdülkadir Türk, Bekir Karayel, Vedat Günen, Mehmet Çağlayan ve Muzaffer Bayram 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz