Avrasya Maratonu sona erdi.

Vodafone 37. İstanbul Maratonu'nda erkeklerde Kenyalı atlet Elias Kemboi Chelimo, kadınlarda ise geçen yılın birincisi Etiyopyalı Amane Gobena kazandı. Yarışlarda Engelli sporcularımız ve Atletizm takımımız da yer aldı.

 Türkiye'de düzenlenen en önemli spor organizasyonlarından Vodafone 37. İstanbul Maratonu koşuldu. Vodafone 37. İstanbul Maratonu'nda en önemli mücadelenin yaşandığı Maraton Koşusu'nda erkeklerde Kenyalı Elias Kemboi Chelimo, kadınlarda ise Etiyopya'dan Amane Gobena birinci oldu.

Boğaziçi Köprüsü gişelerinin 250 metre ilerisinden startı verilen 42 kilometrelik yarışta erkeklerde ilk üç sırayı Kenyalı atletler aldı. Elias Kemboi Chelimo, 2.11.13'lük derecesiyle ilk sırada yer alırken, Evans Kiplagat 2.12.47 ile ikinciliği ve Silah Kipkemboi Limo da 2.13.57 ile üçüncülüğü elde etti.

Engel Tanımadılar...

Avrasya Maratonu'da kulüp başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, Atletizm Şube Sorumlumuz Ali Metin, Engelli sporcularımız ve Atletizm takımımız da yer aldı. Birçok zorluklara göğüs geren Engelli sporcularımız Belediye Başkanımız Kadir Topbaş ve Kulüp Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı ile birlikte yarışa katılarak hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmedi.

Erkeklerde Sporcumuz Bekir Karayel 6. oldu

Erkeklerde Türk atletler adına en iyi dereceyi 2.19.52'lik derecesiyle yaparak 1. olan sporcumuz Bekir Karayel Genel Klasmanda ise 6. oldu. Türk atletler sıralamasında ikinci olan Mert Girmalegesse, genel sıralamada 8. olurken, Yavuz Ağralı da 10. sırada yer aldı.

15 km yarışlarında ise sporcumuz Hasan Pak Genelde 5., Türklerde ise 1. oldu

Meryem Erdoğan'dan büyük başarı

Maraton Koşusu'nda en dikkat çekici sonuca Türk atlet Meryem Erdoğan imza attı.Yarışta 2.46.38'lik derecesiyle genel sıralamada üçüncü olan Meryem Erdoğan, 20 yıl sonra kürsüye çıkan Türk atlet oldu.

Türk sporcunun üçüncü olduğu yarışta geçen yıl olduğu gibi kadınlarda birinciliği Etiyopyalı Amane Gobena aldı. Gobena, 2.31.54'lük derecesiyle ilk sırada yer aldı. Maraton Koşusu'nda kadınlarda başka göğüs numarasıyla koşan Kenyalı Gladys Jepkemoi Chemweno, ikinciliği elde etti. Kadınlarda 3. olan Meryem Erdoğan, Türk atletler arasında ilk sırada yer alırken, bu kategoride Nursel Yıldız 3.01.37 ile ikinciliği, Yasemin Can ise 3.19.54 ile üçüncülüğü aldı.

Birinciler ellişer bin dolar kazandı

Maraton yarışında erkeklerde ve kadınlarda birinci olan Chelimo ile Gobena, ellişer bin dolar para ödülünün de sahibi oldu.Her iki kategoride ikinciliği elde eden sporcular yirmi beşer bin dolar kazanırken, üçüncüler on beşer bin dolar para ödülü aldı.

Tekerlekli sandalye sonuçları

Tekerlekli sandalye kategorisinde erkeklerde Birol Kamar, 2.23.42 ile birinciliği, Ömer Cantay 2.28.30'la ikinciliği ve Semih Görkem Kıyar da 2.34.51 ile üçüncülüğü elde etti.

Kadınlarda ise bu kategoride Zeynep Acet 2.11.13'lük derecesiyle birinci sırada yer alırken, Hamide Kurt, 2.39.46 ikinci oldu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz