Avcı'ya duygusal veda...

Kulübümüzde ortaya koyduğu başarılı performansın ardından A Milli Takım teknik direktörlüğü görevine getirilen Abdullah Avcı, Langa Tesisleri'nde düzenlenen törenle kulübümüze veda etti. Veda töreninde duygusal anlar yaşandı.

 Kulübümüzde 5.5 yıl başarıyla görev yapan ve ardından A Milli Futbol Takımı'nın başına getirilen teknik direktörümüz  Abdullah Avcı, Langa Tesisleri'nde düzenlenen törenle yöneticileri ve futbolcularına veda etti. Oyunculara ve yöneticilere hitaben ''Hakkınızı helal edin'' diyen Avcı, gözyaşlarına engel olamadı.

 Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili (Kulüp eski başkanımız) Göksel Gümüşdağ ile birlikte Langa Tesisleri'ne gelen Abdullah Avcı, burada Kulüp Başkanımız Çağatay Kalkancı, Futbol Şube Sorumlumuz Kamil Dizar, oyuncular ve Kulüp personelinin katılımıyla düzenlenen duygusal törende oyuncular ve yöneticilerle vedalaştı.

 Kulüp eski başkanımız Göksel Gümüşdağ, federasyon başkanvekilliği görevine seçildikten sonra takıma veda konuşması yapamadığını belirterek, ''Burası çok farklı bir yer. Bazen kader çizgisi veya tesadüfler önemlidir ama 5.5 yıl önce, Abdullah Avcı ve ekibinin gelecekte futbolda çok önemli roller alacağını çok iyi biliyordum. Bu bir projedir. Bank Asya 1. Lig'de oynadığımız o dönemde göreve geldiğinde, Abdullah Avcı'ya, 'Tecrübesiz mi, tecrübeli mi' diye konuştuğumuzu hatırlıyorum. O gün, bu işin buraya geleceğine inanıyordum. Abdullah Avcı çok daha başarılı olacak'' dedi.

Gümüşdağ'ın konuşmasının ardından Avcı, duygulandığı için konuşamayacağını belirterek, ''Herkes hakkını helal etsin'' dedi. Avcı, bu sırada gözyaşlarını tutamadı.

 Kalkancı: 'Gururluyuz'

Kulüp Başkanımız Çağatay Kalkancı ise ''İstanbul Büyükşehir Belediyespor ailesinin içinden Türk Milli Takımı'na teknik direktör çıkarmak bize çok büyük gurur verdi. Önemli hedeflerimiz var takım olarak ama Türk Milli Takımı söz konusu olduğunda hiç tereddüt etmedik. Arif Erdem takımımızın yeni teknik direktörü oldu. O da ailenin içinden gelen bir kişi. Ona da tüm desteğimizi vereceğiz. Abdullah Avcı ile gelen çizginin devam edeceğine inanıyorum'' dedi.

 Futbol Şube Sorumlumuz Kamil Dizar da, çok gururlu olduklarını kaydederek, ''Çok güzel günler yaşadık. Beraber üzüldük, beraber sevindik. Allah muvaffak etsin'' diye konuştu.

Erdem: 'Gönlümüz, kalbimiz onunla beraber'

Yeni teknik direktörümüz Arif Erdem ise, Avcı'yı, her teknik direktörün arzuladığı bir yere uğurladıklarını kaydederek, şunları söyledi: ''Gönlümüz, kalbimiz onunla beraber. Bizim de hatalarımız, kusurlarımız olmuştur. O nasıl hakkını helal ettiyse ben de hakkımı helal ediyorum. Böyle bir göreve getirilmek benim için de ayrı bir gurur. Yönetime teşekkür ediyorum. Bu, bayrak yarışı. Bu bayrağı üst sıralara taşıma adına uğraş vereceğiz. Burası her teknik direktörün çalışmak istediği bir yer. Hedefimiz yine ligde ilk 8 içinde olmak. Bu hedeften ziyade yine iyi futbol oynamaya ve yeni insanları futbola kazandırmak için uğraş vereceğiz.''

Takım kaptanlarımızdan Efe İnanç, teknik direktörleriyle gurur duyduklarını kaydederek, ''Onun adına çok sevinçliyiz. Milli Takım'a gidiyor. Başka bir kulübe gidip İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşmanın sıkıntısını yaşamayacak'' dedi.

 Oyuncularımızdan Ekrem Ekşioğlu ise Abdullah Avcı'nın gurur duyulacak bir göreve getirildiğini söyledi.

Futbolcuların yanına gelen Abdullah Avcı, başarısında İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu oyuncuların katkısının çok büyük olduğunu dile getirerek, ''Onlarla ömür boyu birlikte olacağız'' şeklinde konuştu. Ekrem Ekşioğlu bu sırada, ''Hocam biz de milli takımda size yardımcı olabilir miyiz?'' şeklinde espri yaptı.

Bu arada, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili ve eski kulüp başkanımız Göksel Gümüşdağ, Abdullah Avcı'ya, Kulüp Başkanımız Çağatay Kalkancı, Milli Takımın kaleci antrenörlüğü görevini üstlenen Haluk Güngör'e, Futbol Şube Sorumlumuz Kamil Dizar da analizci İbrahim Kemal Menderes'e plaket verdi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz