Avcı, "Senaryo Yazmayı Bıraksınlar"

3 büyüklere karşı aldığı sonuçlar ile adından söz ettiren teknik direktörümüz Abdullah Avcı 3-0 kaybettiğimiz Galatasaray maçı sonunda açıklamalarda bulundu. Avcı, kendisi ve Necati Ateş hakkında yapılan spekülasyonlara da değindi.

Galatasaray müsabakasını değerlendiren teknik direktörümüz Abdullah Avcı şöyle konuştu: "Maçı bizim açımızdan kötü yorumluyorum. İçinde faul olup olmadığı belli olmayan ilk gol bizi oyundan düşürdü. İlk yarı rakip ceza sahasına girmeden geçti. Böyle bir oyun açıkçası beklemiyoduk. Yediğimiz gol bizi disiplinden düşürdü ve oyunu forse edemedik. Dediğim gibi disiplinden kopmalar oldu. Rakibe pozisyon vermedik ama biz de pozisyona giremedik. 2. yarıda da oyunu lehimize çevirmek adına bazı hamleler yaptık ama oyun bir türlü bize dönmedi. Neticesinde şanssız goller de yiyerek mağlup olduk." Maç öncesinde geçen haftalarda adının Galatasaray ile anılması ve Galatasaray`dan kiralanan Necati Ateş hakkında üretilen spekülasyonlara da değinen Avcı : "Türkiye`de bu tür senaryolar malesef hep yazılıp çiziliyor. Artık cevap vermeyeceğiz. Biz ülke olarak kavgayla besleniyoruz. Biz burada doğru dürüst bir şekilde işimizi yapmaya çalışıyoruz. Artık kafaların değişmesini istiyoruz." şeklinde konuştu.
"Önümüzde 3 maç var. 6. olma hedefimiz var. Bunu elde etmek için oynuyoruz" diyen Avcı, ``Galatasaray ile ilgili yapılan spekülasyonlar sizi etkiledi mi?`` sorusunu da şöyle yanıtladı: ``Ülkemizde bazı şeyleri değiştirmeliyiz. Bizim ülkemiz kavgayla beslenen bir topluma sahibiz ve komplo teorileri yazılmaya çizilmeye devam ediliyor. Biz, bu ülkede pozitif bir şeyler yapmaya çalışıyoruz, bunlara cevap vermek istemiyoruz. Galatasaray`la bugün bir maç yaptık, daha çok maç yapacağız. Artık bu negatif yaklaşımları bırakıp, pozitif şeylere doğru adım atarsak, ülke futbolu adına katkı sağlarız. Lütfen bunu bıraksınlar, bir haftadır yazılıyor, çiziliyor. İnsanlar gerçekler bilmeden konuşuyor. Büyük takıma bu sezon ilk defa kaybettik, bunu devam ettirmek istiyorduk. Bir kulübün maç kazandıkça geliri oluyor. 6. olduğu zaman farklı bir geliri oluyor. Biz doğru şeyleri yapmaya çalışıyoruz. Lütfen bu senaryoları bıraksınlar.``

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz