Avcı: ''Oyuncularımla gurur duyuyorum''

Kupa finalini değerlendiren Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, ''Türk futbolu adına güzel şeyler oldu. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Sevgiyle geldik ve gururla bu durumu insanlarla paylaşıyorum'' dedi.

Teknik direktörümüz kupa finali sonrası düzenlediği basın toplantısında oyuncularıyla büyük gurur duyduğunu söyledi. Avcı, maçın oyunuyla ilgili pek yorum yapmak istemediğini dile getirerek, ''5 senedir beraber olan bir kulübüz. İstikrarlı bir şekilde devam ediyoruz. Geçen sene çeyrek final yakaladık, bu sene final yakaladık. Bank Asya'dan devam eden 8 futbolcudan bugün 4'ü sahada yer aldı. Türk futboluna örnek olacak bir kulüp organizasyonu gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum'' diye konuştu.
Maçın bir festival havasında geçtiğini anlatan Avcı, şunları kaydetti: ''Türk futbolu adına güzel şeyler oldu. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Sevgiyle geldik ve gururla bu durumu insanlarla paylaşıyorum. Özellikle bize destek veren bu seyirci gurubu bizi çok mutlu etti. Beşiktaş'a Avrupa kupalarında başarılar diliyorum.''
Avcı, bir gazetecinin, ''İstanbulspor nereye gidiyor? Ligde şampiyonluklar ne zaman yaşarsınız?'' sorusuna, ''Büyük bir yarış var. Şampiyonluk her şey değil. Bugün, futbolun gittiği noktada bir kulüp yapısı oluşturmaya çalışıyoruz. Öncelikle kulüp yapısıyla tesisiyle bir kulüp hayal ediyorum. Kupa her şey değildir. Doğru bir yapılanma İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u ileriki yıllarda daha sağlıklı bir kulüp yapacaktır diye düşünüyorum'' karşılığını verdi.
''5 sene oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da misyonunuzu ne zaman tamamlayacağınızı düşünüyorsunuz?'' sorusu üzerine Avcı, ''Biz, sevgiyle iletişimle ve bir aile ortamıyla Türk futboluna örek işler sergilediğimizi düşünüyorum. Benim hedeflerim hiçbir zaman bitmeyecek. Kulübümün hedefleri de bitmeyecek. Biz bu yolda, gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. Ben heyecanımı kaybetmeden burada yoluma devam ediyorum'' dedi.
Avcı, ''Galatasaray başkan adayı Turgay Kıran, 'hayalimdeki hoca Abdullah Avcı'dır' dedi. Siz Kıran'la konuştunuz mu?'' sorusuna da ''Turgay abi, benim Galatasaray'da çalıştığımız dönemde idarecimizdi. Turgay abi duygularını söylemiş. Böyle bir teklif şu an yok. Olursa konuşuruz'' yanıtının verdi.
Basın toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu futbolcu Can da Kayseri'ye gelen taraftarlara teşekkür ettiğini ve şenlik havasında geçen bir maç olduğunu söyledi.
Maça iyi başladıklarını dile getiren Can, zaman zaman Beşiktaş'tan üstün oynadıklarını, finali kaybettiklerini ancak ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını kaydetti.
Gökhan Süzen de penaltılarda kaybetmenin kendilerini biraz daha fazla üzdüğünü ifade ederek, ''Kupa, ellerimizin arasına kadar geldi ama kaldıramadık. Güzel bir maç izlettirdiğimizi düşünüyorum. Beşiktaş'ı oyunun çoğu bölümünde kendi sahasına hapsettik ve pozisyonlar bulduk. Oynadığımız iyi futbolu sonuca yansıtamadık. Penaltılarda şans yanımızda olmadı'' diye konuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz