Avcı: "Olaylar sporla bağdaşmıyor.."

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Diyarbakırspor ile yaptıkları maçın 87. dakikasında çıkan olayların sporla bağdaşmadığını söyledi.

Tum'un 87. dakikada attığı golden sonra çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Diyarbakırspor maçından sonra basın toplantısı düzenleyen Avcı, maç öncesi Diyarbakırsporlu seyircilerin iki takım taraftarlarını da tribünlere çağırdığını belirterek, ''Maç iyi başlamıştı. Oyun içinde de ne sertlik oldu, ne fair play dışı bir şey oldu'' dedi.
Golden sonra seyircinin sahaya girmesinin ardından soyunma odasına gittiklerini anlatan Abdullah Avcı, ''Golden sonra seyircinin sahaya girmesiyle, kime doğru gittiklerini bilmiyoruz, ama oyuncular ve bizler tünele gittik. Sonra böyle bir karar verildi. Bu konuyla ilgili konuşmak istemiyorum. Sporla bağdaşmayan şeyler olduğu için şık durmuyor. TFF karar verecektir'' diye konuştu.
Abdullah Avcı, maçla ilgili olarak ise oyunun büyük bölümünün rakibin sahasında oynandığını belirterek, ''Rakipten çok daha fazla gol pozisyonuma girdik. Son dakikalarda da olsa kazandık'' dedi. Avcı, bir soru üzerine, Bursaspor'un da geçen hafta tatil edilen maçtan sonra 3 puan almış gibi hesap yaptığını ifade ederek, ''O yüzden biz de 'kazandık' diye konuşuyoruz. '3 dakikaya çık' derlerse çıkacağız. Şu anda prosedür böyle görünüyor'' şeklinde konuştu.
İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu futbolcu Serhat Gülpınar ise maç öncesi Diyarbakırsporlu taraftarların kendilerini tribünlere çağırıp alkışladığını kaydederek, ''Maç iyi başlamıştı. Ne olduysa golden sonra oldu. Bundan zarar gören Diyarbakır şehridir, oynayan arkadaşlarımızdır. Yazık günah. Onlar da ekmek parası yiyor. Taraftarların tepkisi böyle olmalıydı. Buna bir şekilde önlem alınması gerekiyor'' diye konuştu.
Oğuz Sabankay
ise yaşanmaması gereken olaylar yaşandığını, federasyonun gerekli kararı vereceğini söyledi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz