Avcı: Kupa'ya odaklandık !

Teknik direktörümüz Abdullah Avcı, Türkiye'nin en önemli takımlarından olan Beşiktaş ile kupa mücadelesi vereceklerini kaydederek, “Sakin, Sabırlı ve basit hata yapmadan oynayacağız” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz ile Beşiktaş arasında oynanacak final maçı öncesi teknik direktörümüz Abdullah Avcı ve Beşiktaş çalıştırıcısı Tayfur Havutçu ile iki takımın kaptanları Guti ve Ekrem, Kayseri Kadir Has Stadı'nda ortak basın toplantısı düzenlendi. Sahanın zeminini birlikte gezen ve sohbet eden Tayfur Havutçu ve Abdullah Avcı ile futbolcular sahanın zeminin beklediklerinden iyi olduğunu söylediler.
'11 FUTBOLCUNUN 8'İ BANK ASYA'DAN'
İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye Kupası'nda ilk kez final oynayacaklarını anımsatarak, ''Tayfur hocayla aynı düşüncedeyim. Finale çıkan her iki takımı ve oyuncularını tebrik ediyorum. Finali bir bayram şenliği gibi düşünmek lazım. Bu maçlarda kaybedenin olamayacağını düşünüyorum. Beş senedir beraber çalıştığım başkan, yönetici ve futbolcu topluluğu var. Yarin maça çıkacak 11 futbolcudan 8'i Bank Asya'dan devam eden futbolcular. Lige çıktığımızdan beri bu anlamda son derece renk kattan istikrar süreklilik ve devamlılık içinde değişim ve gelişim gösteren kulübüz. Geçen yıl çeyrek finalde Trabzonspor'a kaybettik. O gün 'Neden biz final oynamayalım?' demiştim. Trabzon'a kaybettiğimiz gün final oynama hedefini koymuştuk. Bu anlamda oyuncularımla gurur duyuyorum' şeklinde konuştu.
'SAKİN VE SABIRLI OYNAYACAĞIZ'
Türkiye'nin en önemli kulüplerinden biriyle kupa için mücadele edeceklerini ifade eden Avcı, 'Ligdeki sonuçların hiçbir önemi yok. İki takım da kupayı almayı isteyecek. Son derece mücadelesi keyifli maç olacak. Sakin, sabırlı, basit hata yapmamaya çalışacağız. Umarım bunun sonucu da alırız. Lig maçlarının konsantrasyonu ve telafisi farklı ama ortada kupa var tek maç tamamen ona odaklanmış iki takım var. Bu sene itibarıyla Shuster'in takımıyla oynamıştık . Yarın Tayfur hocanın takımıyla oynayacağız. Sadece Beşiktaş'a değil ,tüm takımlara karşı iyi oynamaya çalışıyoruz. Bunun da takdirini kamuoyu yapıyor'' dedi.
'HOLOSKO'YU BEN OYNATMIYORUM'
Avcı, Beşiktaş'tan kiralık olarak takıma gelen Holosko'nun yarın oynamayacak olmasının hatırlatılması üzerine bunun kendi inisiyatifi olduğunu belirterek, şöyle dedi: ''Holosko, kulübümüzün ve benim düşüncem Türk futboluna örnek olması gerekir. Holosko'yu sezon başında istedim. Devre arası yaptıkları transferlerin ardından Holosko'yu bize önerdiler. Ücretini bile Beşiktaş veriyor. Hedefi yeniden Beşiktaş'a dönmek. Empati yapıp onun yerine kendimi koyduğumda zihinsel ve psikolojik açacağı zararı düşünerek oynatmamaya karar verdik. Holosko duygusal biri. Oynamasını isteseydik çıkıp elinden gelin yapardı. Çünkü çok iyi bir profesyonel. Ancak ben ona kararımı bildirdim, o da saygı gösterdi '' diye konuştu.Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz