Avcı, "Kırmızı Kart Dengeleri Bozdu"

Teknik direktörümüz Abdullah Avcı maçın ilk 10 dakikasında iyi oynadıklarını belirterek, 11. dakikadaki penaltı ve kırmızı kartın ardından oyunun Eskişehirspor lehine döndüğünü bildirdi.

Eskişehirspor karşılaşması sonrası müsabakayı değerlendiren teknik direktörümüz Abdullah Avcı, "İlk 10 dakika oyuna iyi başlayan bir takım kimliğimiz vardı. 10. dakikadaki penaltı ve kırmızı kart, oyunun şeklinin tamamen Ekişehirspor`a dönmesine neden oldu. Hiç beklemediğimiz bir sonuç aldık. Eskişehirspor`u tebrik ediyoruz" dedi. Maçın hakemini eleştiren Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kırmızı kartın ağır olduğunu düşünüyorum. Hakem arkadaşımız da hata yapmıştır. Hatasının ne olduğunu görecektir. Etik kurallar çok önemli. Bu güzel ülkemizde bu oyun doğru oynanmıyor. İyi bir takımız. Bir müsabaka kaybettik, bunun altından kalkacak gücümüz var. "
Avcı, maçın hakeminin sorulması üzerine, hakemler hakkında olumlu ya da olumsuz bugüne kadar hiç konuşmadığını belirterek, şöyle devam etti:
``Soyunma odalarında etik kuralların yazılı olduğu tabela var. Bu herkes için geçerli. Hakemler hakkında hiç açıklamam olmadı. Hiç de ağlamadım. Bazı teknik direktörlerin (takımımız hakem hatalarından yandı bundan sonra yanmayacak) gibi açıklamaları var. İlk pozisyonda penaltıyı vermiş olabilir, ama kırmızı kartın ağır olduğunu düşünüyorum. Hakem de hata yapmıştır. Maçın analizini yapacaktır. Hatasını görecektir. Sıcağı sıcağına konuşmanın anlamı yok. Güzel ülkemizde bu oyun doğru oynanmıyor.
Engin`in atılması da yerde yatan oyuncu arkadaşımızın rakibini ikiye iki yakalayıp itmesi, tekme yemediği pozisyonda 10 dakika tedavi görmesini Türk futbolunu adına bu kadar yetenekli oyuncunun doğru olmadığını düşünüyorum. Bir maç kaybettik. İyi bir takımız. Bunun altından kalkacak gücümüz var. Eskişehirspor`a başarılar diliyorum.``
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz